Jihočeši prohráli čtyři z posledních pěti zápasů. V play
-off tak mužstvo povedou Radek Bělohlav, Martin Štrba, Roman Turek a jako konzultant bude u týmu působit i Aleš Kotalík.

Hlavním koučem bude Bělohlav, který byl doposud Rosolovým asistentem. Motor již v minulosti jako hlavní kouč vedl.

„Vzhledem k výkonům, které rozhodně neměly stoupající tendenci, a také k výsledkům zejména ve čtvrté čtvrtině jsme se rozhodli s okamžitou platností odvolat trenéra Petra Rosola," uvedl generální manažer Budějovic Stanislav Bednařík.

Změnou na trenérském postu chce vedení klubu zároveň dát Motoru zážeh před čtvrtfinále.

„Jsme si vědomi toho, že to není zcela koncepční řešení, ale abychom měli šanci dosáhnout cílů, které jsme si předsevzali, museli jsme dát mužstvu silný impuls. A tím je pro nás nový trenérský tým," dodal Bednařík.

V roli rádce tedy bude působit ještě v předminulé sezoně hráč Budějovic a bývalá hvězda Buffala Sabres Aleš Kotalík. „Budu s trenéry konzultovat hlavně nějaké taktické věci," uvedla sedmatřicetiletá legenda Motoru pro klubový web.

Přerov nepodceňuje, svému týmu ale věří.

„Jako mančaft bychom měli Přerov zvládnout. Nemyslím si, že má soupeř takovou kvalitu, aby nás v sérii čtyřikrát porazil. Kvalita hráčů je určitě na naší straně. Přerovu se musíme vyrovnat hlavně v intenzitě a agresivitě. Musíme nastoupit stejně odhodlaně jako on," má jasno Kotalík.

SÍLA MOTORU? FANOUŠCI A VYROVNANÉ FORMACE

České Budějovice podobně jako Zubry táhnou skvělí fanoušci. Právě díky nim je Motor nejúspěšnějším celkem na domácím ledě.

Z kvalitního, technického a výborně bruslícího kádru Jihočechů vyčnívají zejména bývalý reprezentant Josef Straka (54 bodů v základní části) a Tomáš Nouza (51 bodů), stejně tak tomu bylo i v minulé sezoně.

Čerstvý osmatřicátník Straka má za sebou takřka 600 utkání v extralize, ve kterých posbíral 367 bodů. Nejvíce zářil v letech 2001–2004 v dresu Plzně. Třiatřicetiletý Nouza ovládl loňské kanadské bodování první ligy, jeho extraligová kariéra je spjata s Mladou Boleslaví.

Defenzivu Budějovic řídí hlavně velezkušený Lukáš Zíb. Ve svých devětatřiceti letech je druhým nejproduktivnějším obráncem týmu a jeho zkušenosti budou pro favorita série klíčové. Zíb odehrál šestatřicet reprezentačních zápasů a má za sebou angažmá ve Finsku, Německu či Rusku. Ještě v minulé sezoně působil ve Vítkovicích, předtím v Třinci, kde vybojoval mistrovský titul.

Motor však spoléhá hlavně na vyrovnanost svého kádru. Všechny čtyři lajny zkrátka šlapou. Přerov tak přes neskutečnou bilanci čtyř výher a žádné prohry s tímto věhlasným celkem půjde do boje v roli outsidera, který ale rozhodně nemá co ztratit.

„My do toho můžeme jít s čistou hlavou. Zkusíme ve hře zůstat co nejdéle. Je pro nás daleko lepší, když hrajeme jako outsideři. Máme skvělého gólmana, velké a silné obránce. Nikdo to proti nám nebude mít jednoduché," velí do boje nejproduktivnější hráč Zubrů Roman Pšurný.