Vstup do utkání jste měli perfektní, spadlo vám tam téměř všechno, na co jste sáhli.

Chtěli jsme nastoupit aktivně, protože poslední zápasy, tedy kromě toho s Frýdkem, se nám moc nepovedly. Řekli jsme si, že na Valmez vletíme, dali jsme tři rychlé góly, takže s první třetinou byla spokojenost.

Vyhráli jste ji nakonec 4:0 a i vy jste se jednou prosadil. Jak ta branka padla?

Se Zdeňkem Sedlákem jsme si pro puk sjeli hodně do hloubky, takže jsme byli v rychlosti. Zkusil jsem udělat kličku na beka, vyšlo to, a pak jsem to dal gólmanovi mezi nohy.

Ve druhé třetině jste byli jasně lepší, soupeře jste přehrávali, ale paradoxně jste dvakrát inkasovali a prohráli ji 1:2.

Ono to tak někdy bývá… hrajete lépe než soupeř, ale prostě vám tam nemůže spadnout úplně všechno.

Závěr utkání pak byl opět zcela ve vaší režii, soupeři jste ve třetí dvacetiminutovce vsítili další čtyři branky a jen málo chybělo, abyste dali desítku.

Chtěli jsme hrát především ze zajištěné obrany a třeba nějakou braku přidat, ale rozhodně ne hrát bezhlavě dopředu a dovolit soupeři případně zdramatizovat zá­pas.

Když jsme s Valmezem hráli posledně u nás doma, tak jsme vedli 3:0, pak jsme ve třetí třetině dostali dva slepené góly a bylo z toho ještě drama. Chtěli jsme si tedy udržet větší odstup. Soupeř ale stejně do žádného tlaku nešel, nám se podařilo přidat další branky, takže to bylo v pohodě.

Série čtyř prohraných utkání je už minulostí, dopláceli jste v nich především na nedisciplinovanost. Poslední dva zápasy, včetně tohoto, jste však vždy měli už jen čtyři vyloučené. Hraje to tedy zřejmě velkou roli.

Bere to hodně sil. Například ve Vsetíně jsme měli do desáté minuty čtyři vyloučené, dostali jsme z toho dvě branky a to se potom těžce hraje, když tým v desáté minutě prohrává 0:2 a z toho osm minut hraje v oslabení.

Naopak my jsme dnes hned tu první přesilovku využili, což nás ještě více nakoplo.

Vyhráli jste druhé utkání v řadě, takže je zpět ztracená sebedůvěra?

Věřím, že jo. Už jsme si trošku přenesli tu pohodu ze zápasu s Frýdkem a konečně to z nás spadlo po těch čtyřech porážkách. Věřím, že v tom budeme pokračovat i nadále. Teď náš čeká Uherské Hradiště, kde se budeme snažit zvítězit. I když má sice v poslední době dobré výsledky, jedeme tam prostě vyhrát.

Ve středu pak doma hostíte Porubu, která je poslední, ale složení týmu jejich postavení vůbec neodpovídá. Lehký zápas to tedy asi také nebude.

Kádr mají kvalitní, ale když se podívám na náš tým, tak si myslím, že máme snad jeden z nejlepších v lize, skvělého brankáře, takže musíme porážet každého, abychom se dostali v tabulce co nejvýš.