V případě dalšího úspěchu Prostějova by jemu a jeho spoluhráčům sv neděli končila sezona.

Přesto si Jan Kolář uchoval optimismus a ocenil vysokou diváckou návštěvu na stadionu.

Proč si myslíte, že vaše mužstvo v Prostějově prohrálo 
i přes řadu kvalitních šancí 
a občasný tlak?
Řekl bych, že rozhodlo to, že jsme dnes nepodali úplně ten výkon, který jsme předvedli v Přerově, kde byl ještě o tu příčku výš. Jak fyzicky, tak i mentálně. Chtělo to, abychom tady hráli opravdu o příčku lépe a dosáhli pak na vítězství, což se nepodařilo.

Jste autorem prvního přerovského gólu, jak byste popsal situaci, která mu předcházela?
Co se týká toho prvního gólu, tak tam jsme konečně udrželi v útočném pásmu na sobě chvíli puk, párkrát jsme si ho tam prohodili s Davidem Šťastným a řekli jsme si, že to budeme hrát přímočaře na branku. A tak to potáhl za ní, viděl mě najíždět před bránu a já jsem nebyl hlídaný, a tak jsem měl lehkou pozici. Takže to byl poměrně snadný gól, ale určitě pramenil z toho, co jsme si řekli, a zafungovalo to.

Prostějov má velmi produktivní útok. Myslíte si tedy, že se u něj o to více mohou vyskytovat chyby v obraně?
Zase to musí vyplynout ze stylu hry. Určitě, hrají hodně aktivně dopředu, na což by měl platit jednodušší hokej, než jsme tady předváděli. A myslím si, že právě jednoduchost taky dneska rozhodla. Takže myslím si, že ano, že to je cesta k našemu úspěchu, opravdu jednoduchý hokej občas přináší situace vedoucí k přečíslení, které bychom měli a budeme je využívat.

Je pro vás osobně například prostějovský stadion takovým spíše nepříjemným, zakletým místem? Pomineme tedy teď diváky a občas jejich horké hlavy.
Vy jste řekl, že pomineme diváky, já bych je pominout nechtěl, protože řeknu za sebe a asi i za mančaft: je super, když se hraje před plným stadionem, kde opravdu ta vnitřní motivace se před lidma ukázat stoupá u každého. Právě bych řekl, že diváci jsou tím faktorem, který dokáže ty hráče vybičovat. Právě na Prostějově se mi líbí, že hokej tady lidi zajímá, je to navíc derby, takže to má svou elektrizující atmosféru, přijede taky spousta lidí od nás, takže je nechceme zklamat.

Autor: Michal Sobecký