Ten v rozhovoru pro web Zubrů prozradil, že už dostal nabídku u „áčka“ pokračovat.

„Jednatel klubu pan Pluháček nám nabídl pokračování, ale k tomu došlo ještě před začátkem pandemie. Kdybych měl pokračovat jako trenér, nedokážu si to bez současného realizačního týmu představit,“ vyzdvihl Vladimír Kočara také spolupráci se všemi, kteří Přerov pomohli dovést ke skvělému druhému místu po základní části.

Za vynikajícím výsledkem stojí podle Kočary kromě skvělé party také pracovitost týmu.

„Dokázali jsme se vyhnout výsledkovým výkyvům a nakonec z toho vyšlo druhé místo. O dvě třídy lepší než ostatní jsme ale nebyli. Liga byla strašně vyrovnaná. Za druhé místo jsme rádi, nicméně ho nechci přeceňovat,“ zmínil hlavní kouč.

Na první pohled byla viditelná také precizní práce celého týmu směrem dozadu.

„Útok baví diváky, ale obrana zvedá poháry,“ glosoval Kočara. Lehce se to však říká s nejlepší brankářskou dvojicí v soutěži a čísly Lukáše Klimeše s Michaelem Petráskem. Ti se měli v tolik očekávaném play-off v bráně střídat.

„Chtěli jsme náročnost play-off rozhodit mezi Klímu a Petyho, oba dva chytali výborně. Byl to jeden z nejdůležitějších faktorů našeho konečného umístění v tabulce,“ řekl Vladimír Kočara.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Zubři se dohodli na snížení platů. Situace je kritická, přiznává Pluháček

SMUTNÉ PROROCTVÍ SE NAPLNILO

Jenže na vyřazovací boje Chance ligy kvůli pandemii koronaviru letos nedošlo. A právě Kočara byl už 3. března na galavečeru ankety Nejúspěšnější sportovec města Přerova smutným prorokem.

„Aby se vůbec sezona dohrála,“ řekl tehdy na pódiu, kde přebíral cenu pro trenéra roku.

Málokdo si tuto variantu v té době připouštěl, nakonec se stala realitou.

„Už před zápasy se Slavií a Vsetínem jsme klukům řekli: ‚Můžou to být poslední dva zápasy sezony, pojďme je zvládnout!‘ Liga se musela ukončit, jiná možnost nebyla. Postup braly Budějovice, které si ho za výkony v celé sezoně zasloužily,“ má jasno Vladimír Kočara.

Pomyslné stříbro je pro Zubry chabou náplastí. Jak lodivod přiznal, šlo jim samozřejmě hlavně o vyřazovací část.

„Mohli jsme vypadnout ve čtvrtfinále a sezona by se hodnotila jako neúspěšná. Místo sledování tabulky jsme si v sezoně dělali vlastní série play-off. Když nám teklo do bot, když se blížila klíčová utkání,“ prozradil.

"Suchá" příprava HC Zubr Přerov. Ilustrační foto
Zubři trénují podle VIDEA. Vy můžete s nimi

SNIŽOVÁNÍ PLATŮ CHÁPE

Ekonomika klubu dostala (nejen) kvůli absenci několika zápasů play-off před vyprodanou MEO Arénou milionové rány. Ještě větší komplikace však musí řešit generální partner klubu, kterým je Pivovar Zubr.

V Přerově původně nechtěli sáhnout ke snižování mzdy, krátit se měly pouze prémie za postup do play-off. Jenže aktuální stále trvající stav nouze změnil situaci.

„Naprosto jednatele klubu Tomáše Pluháčka chápu a respektuji,“ uvedl Kočara.

„O chystaném snižování platů proběhla mezi námi trenéry i hráči e-mailová komunikace, po které jsme se jednoznačně shodli a souhlasili s krokem jednatele. Klukům bylo vždy všechno splněno a chápeme, že současná situace vyžaduje takové kroky,“ doplnil trenér.

Ten je současně také manažerem mládeže HC Zubr Přerov. Nejistá situace se pochopitelně týká všech věkových kategorií.

„Pracujeme s více variantami. Nikdo teď neví, co bude. Kdo nám zaručí, že v srpnu půjdeme na led? Kdo nám zaručí, že v září začne soutěž? Kdo postoupí z druhé ligy? Který tým vyberou? Otazníků je příliš mnoho. Každopádně zůstáváme obezřetní, vývoj situace stále sledujeme,“ řekl závěrem Vladimír Kočara.

Jednatel HC Zubr Přerov Tomáš Pluháček
Je to nová situace, říká jednatel Zubrů Pluháček