„Náš mladší tým měl navrch, ale jak se ukázalo v obou domácích zápasech, v závěru byly zkušenosti cítit. Myslím však, že je to zasloužený postup,“ spokojeně hodnotil přerovský trenér Petr Malina.

Mládí versus zkušenosti. Tak by se skutečně dal nazvat souboj talentovaných přerovských odchovanců se značně starším soupeřem. Přerov tak pro baráž sáhl po ostřílených jménech, která se v základní části na soupisce A-týmu neobjevovala – Michal Ďopan, Lukáš Kaďorek či brankář Pavel Ceh.

„Po patnácti letech u florbalu a třinácti u áčka jsem se dočkal největšího úspěchu, jakého jsem kdy dosáhl. Trénovat ty caparty od jejich osmi let a pak s nimi jako spoluhráč vybojovat postup do Národní ligy? Jsem šťastný,“ rozplýval se Ceh, který je zároveň šéftrenérem FBC Přerov.

„Potřebovali jsme někoho nejen na hřiště, ale i na střídačku. Nakonec přispěli i důležitými kanadskými body ke konečnému výsledku,“ chválil kouč Malina.

Z jasné záležitosti drama

Přerované nejprve na palubovce soupeře zvítězili jasně 8:2 a vypadalo to, že víkendový dvojzápas na Hané by mohl být už jen formalitou. Opak byl pravdou. Domácí v obou zápasech málem prohospodařili luxusní čtyřgólové vedení. V sobotu nakonec zvítězili 7:6 v prodloužení, v neděli pak 5:4. Oslavy před skvělou diváckou kulisou mohly začít.

„Byl to náš cíl. Chtěli jsme postoupit do dvou let, povedlo se to hned v prvním roce. Věříme, že s mladým mančaftem je na čem dál pracovat a že budeme plnohodnotným členem Národní ligy,“ přeje si Petr Malina.

Kádr Přerovanů by měl ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži zůstat pohromadě. Fanoušci se mohou těšit na derby s Hranicemi i opakování krajských bitev se Šumperkem, který urval postup v play-up.

„Měli by to hrát z devadesáti procent kluci, co tady jsou. I kluci, co třeba hráli méně, rostou každým týdnem. Nemyslím si, že ta liga je až o tolik lepší, než je top pět týmů v naší divizi,“ uzavřel Petr Malina.

Tomáš Vlček slaví zubří postup do první ligy
Hanácká derby? Tomáš Vlček stále neví, komu fandit