„Fantastická defenziva. Je to zásluha celého týmu, nejen obránců, i útočníci se skvěle vraceli. Dali jsme první gól a pak jsme hráli to, co jsme potřebovali,“ pochvalovala si výpomoc z brněnské Komety, která naposledy čisté konto slavila v únoru, kdy Klimeš v extralize vyčapal Plzeň.

Středeční duel v Meo Aréně měl i vinou od pondělka platných vládních nařízení komornější atmosféru. Na stadion dle zápisu dorazilo 611 diváků.

„To je věc, kterou nikdo z nás neovlivní. Mohlo to být určitě ještě horší. Trenér nás na to upozorňoval, že to může být podobný zápas, jako byly loni. I šest set lidí udělalo pěknou atmosféru,“ zmínil Lukáš Klimeš.

Aktivnější domácí poprvé udeřili ve zkrácené přesilovce. Jakub Herman posunul mezi kruhy na Matouše Kratochvila, který propálil Muštukovse.

Po nevýrazné druhé třetině se šlo do třetího dějství ve čtyřech na obou stranách a byl z toho rychlý a veledůležitý gól beka Františka Hrdinky. „Bylo to určitě příjemné vstoupit do třetiny dalším gólem. Opadla z nás nervozita,“ pochvaloval si autor branky na 2:0.

Zubři si pak i díky Klimešovi tři body pohlídali a v tabulce poskočili na sedmé místo. V sobotu je čeká volno.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kratochvil (Herman, Kubeš), 41. Hrdinka (Herman, Černý). Rozhodčí: Jaroš, Šudoma – Blažek, Štěpánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 611.

Přerov: Klimeš – Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Novotný – Süss, Pšurný, Doležal – Kratochvil, Herman, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Král, Indrák, Sebera. Trenér: Vladimír Kočara.