„Všechny týmy, které jsme v poháru potkali, tak nám dali góly v našich oslabeních. Asi je to tím, že jsou o level výš, jsou šikovnější a my asi něco děláme špatně. Musíme se na to podívat a buď se vyvarovat faulů, nebo začít líp bránit oslabení,“ krčil rameny Mikuláš Zbořil, autor jediné přerovské trefy v posledním duelu s Vítkovicemi.

Proti Ostravanům byl problém při hře ve čtyřech proti pěti viditelný nejvíce. Vítkovice využily každou ze svých prvních čtyř přesilovek.

„Přesilovky a góly v nich nám daly klid. Bylo to o jednoduchosti, my jsme si řekli, že stačí jednou, dvakrát si nahrát a jít do brány. A vyšlo to,“ řekl po utkání expřerovský bek Vítkovic Robert Černý.

Mikuláš Zbořil alespoň ve třetí třetině vstřelil první gól Přerova v početní výhodě. Zubři na něj potřebovali deset pokusů, což taky není ideální. Je ale pravda, že absence Romana Pšurného, Tomáše Doležala, Radka Čípa či Jiřího Krisla se (nejen) na této statistice musely podepsat.

„Řekl bych ale, že minimálně. Chyběla nám jedna pětka a když to řeknu blbě, každý je nahraditelný. Měli jsme si nějakým způsobem vypomoct. Kdyby hráli, těžko říct, jestli bychom dostali třeba o dva góly méně. Myslím si, že to nebyl klíčový důvod naší prohry,“ myslí si Mikuláš Zbořil.

Už ve čtvrtek si Přerované, kteří zatím v Generali Česká Cupu mají nelichotivé skóre 3:20, zahrají v Ostravě s Vítkovicemi odvetu. Jak se vyvarovat dalších vysokých přídělů?

„Je to hodně o sebevědomí. Musíme si začít věřit. Jsou to kluci, kteří hrají extraligu. Jde vidět, že situace řeší s klidnější hlavou než my. Musíme se víc soustředit na jednotlivé segmenty zápasu,“ nabádá závěrem Mikuláš Zbořil.