Zubři v té době prožívali největší krizi po svém návratu do druhé nejvyšší soutěže, navíc je čekala šestizápasová série na stadionech soupeřů.

Série, kterou i díky návratu kapitána zvládli a mohli postavit základy překvapivého úspěchu v podobě přímého postupu do čtvrtfinále.

„Play-off první ligy se tady bude hrát po dvaceti letech. Snad si to všichni užijí a bude co nejvíce domácích zápasů," přeje si sedmatřicetiletý útočník s rovnou čtyřstovkou extraligových startů.

S odstupem času si asi čím dál více uvědomujete úspěch, kterým je šesté místo po základní části, je to tak?
Jsme samozřejmě moc spokojeni. Nikdo to nečekal. Musím pochválit Dočkyho (kouče Petra Dočkala, pozn. red.) a trenéry, že se jim podařilo přivést takové hráče, kteří výborně zapadli do party a jsou výbornými hokejisty. Skončilo to takhle, my jsme všichni šťastní.

Nakonec se střetnete s Českými Budějovicemi, ale vypadalo to spíš na Slavii nebo Jihlavu. Napadlo vás, že to ještě bude Motor?
Vůbec ne. My jsme chtěli vyhrát se Slavií, abychom šli na ni. Byla tam ve hře ještě Jihlava, vůbec jsme nepočítali, že Budějovice doma prohrají s Benátkami. Dopadlo to ale jinak.

Budějovice před play-off odvolaly trenéra, co na to říkáte?
Je to zajímavé, není to standardní, ale nestandardní věci se v hokeji dějí. Tam se to stalo, já k tomu moc nemám co vykládat. Je to jejich věc, uvidí se, jestli udělaly dobře nebo špatně.

Každopádně jste je čtyřikrát v základní části porazili. Může to být pro tým vzpruhou?
Je to vlastně taky jen taková zajímavost. Play-off je úplně jiná soutěž. Nemůžeme si myslet, že je určitě zase porazíme. Uděláme pro to maximum, ale nebudeme se chlácholit, že jsme je čtyřikrát porazili. My máme velký respekt, je to mančaft, který chce postoupit do extraligy. My se budeme snažit je potrápit, vyhrát nějaký zápas a uvidíme, co z toho pak vzejde.

Jak byste charakterizoval hru Budějovic?
Jsou celkem specifický tým oproti jiným. Jsou to čtyři lajny, které jsou spíše menší, ale zase hodně bruslivé a technické. Jsou to hračičkové, kteří hrají hokej. Něco jiného než třeba Kladno. Tedy kromě jedné lajny.

To by vám ale paradoxně mohlo vyhovovat, není to tak?
Možná ano, možná ne. Uvidíme, jak to bude teď. Mají výborné přesilovky a šikovné hráče.

Budějovice budeme muset vygumovat

Jsou hráči, které byste ze soupeřova silného kádru vypíchl?
Tam jich je víc. Určitě bych zmínil Josefa Straku a Tomáše Nouzu. K nim už je asi jedno, jestli je tam Kuchejda nebo Heřman. V další lajně je výborný Pajič. Jsou šikovní dopředu, menší a brusliví. Jedná se prostě o čtyři kvalitní a vlastně stejné lajny. Musíme se s tím poprat.

Jak probíhá příprava na čtvrtfinálovou sérii a co na Motor vymyslíte?
Tento týden po nějakém volnu, kdy jsme si odpočinuli, děláme spíš fyzičku. Od pondělí se na Budějovice začneme připravovat. Budeme je muset vygumovat. Budou asi tvořit hru, takže budeme muset hodně dobře bránit a nefaulovat. Snad nám Klima (Lukáš Klimeš, pozn. red.) zachytá jako předtím a něco dovezeme.

Výkon gólmana byl asi klíčovým faktorem všech vašich úspěchů s Budějovicemi, že?
V těch zápasech nás Budějovice přehrály. Měly více ze hry, ale Lukáš je neskutečným způsobem vymazal. My jsme pak dali nějaký gól z brejku a přesilovky, díky tomu jsme vyhráli. Máme před nimi velký respekt a budeme pokorní.

Miluji tyhle stresy na hraně

Další zajímavostí je, že se potkávají dva nejnavštěvovanější celky WSM ligy, těšíte se na atmosféru?
To bude super. Na to se hrozně těším. Taky na ty první zápasy tam, bude plno, přijede spousta Přerovanů. Doma to pak bude bomba.

V Přerově se dokonce chystá fanzóna před stadionem. Slyšel jste o tom?
Neslyšel, to je super. To ještě přiláká nějaké další lidi. Je možné, že by se vyprodaly dva stadiony (směje se). Takže ještě budou lidi před stadionem? To je skvělé.

V čem bude hokej ve vyřazovacích bojích jiný? Těšíte se na to?
Play-off je super soutěž. V sezoně se občas stává, že ta motivace opadne. Když je třeba nahráno dost bodů nebo něco podobného. V play-
-off je ta motivace stoprocentní do každého zápasu. Neodpouští se žádné chyby. Musí se hrát na doraz. Líbí se to fanouškům i nám. Já osobně miluji tady tyhle stresy, kdy jde o všechno, je to na hraně a vy můžete prohrát a je konec sezony.

Je nějaké play-off, které vám za vaši kariéru utkvělo v paměti?
Třeba když jsme postupovali s Boleslaví nebo baráž s Ústím. Pak samozřejmě extraligové play-off v Plzni. Tam jsem do něj naskočil až později (v posledních dvou sezonách odehrál pokaždé čtyři zápasy, vloni si připsal jednu branku, pozn. red.).

Musím držet pusu

Poprvé tým do vyřazovacích bojů povedete jako kapitán. Bylo třeba potřeba někdy v základní části v kabině výrazně zvýšit hlas?
Nepamatuji si na nic extra. Samozřejmě byly zápasy, kdy jsme já nebo starší spoluhráči zvýšili hlas. Dočky si to ale vždy ukočíroval výborně. Teď je to o tom, abychom udrželi emoce v play-off. Aby to nedopadlo třeba jako v Prostějově (usmívá se).

Tam jste byl vyloučen do konce zápasu, jste připraven i na podobné emoce?
Jsem a možná dobře, že se to stalo. Tohle si nemůžu dovolit, abych takto oslabil mančaft. I když si budu myslet, že rozhodčí jsou proti nám, tak musím držet pusu (směje se).

Máte nějaký vzkaz na závěr pro čtenáře?
Už jsme si tak nějak zvykli na tu skvělou podporu, za kterou všem fanouškům patří dík. Přeji všem, ať si to užijí, play-off první ligy se tu bude hrát po dvaceti letech. My se budeme snažit, aby bylo co nejvíc domácích zápasů.