Od druhé části byla na straně Přerova vidět velká bojovnost a snaha odměnit se fanouškům, kterých přijelo do Orlové velké množství.

Avšak nestalo se tak.

Touhu celého družstva vrátit sérii do Orlové vyjádřil v pozápasovém rozhovoru kapitán Zubrů Daniel Faltýnek.

Přerovským první zápas na ledě favorita nevyšel zcela podle představ a doslova promarnili první dvacetiminutovku.

„Začali jsme hodně špatně a v úvodní třetině jsme pouze stáli, nebruslili a jen čekali, co s námi soupeř udělá. Tým Orlové je výborný, navíc my jsme hráli dost špatně, kdy jsme inkasovali zejména po našich chybách tři góly,“ hodnotil první část hry kapitán Faltýnek.

Touha zabojovat a porvat se o výsledek byla na Zubrech patrná především od druhé třetiny.

„Poté už to byl vyrovnaný zápas, v některých okamžicích jsme byli i lepší. Bohužel góly nám tam nespadly ani z vyložených šancí do prázdné brány. A hokej je o gólech,“ pokračoval.

V dalším domácím zápase, který se hraje už ve středu od 18 hodin, budou chtít Zubři určitě uspět a vrátit sérii do Orlové.

Podle Daniela Faltýnka to není nemožné.

„Musíme na ně vletět už od začátku, nebát se a nehrát ustrašeně. Musíme do toho dát všechno, i kdyby to měl být náš poslední domácí zápas. Před svými fanoušky ale chceme vyhrát a vrátit sérii do Orlové,“ povídá o středečním utkání.

Faltýnek také nepochybuje o tom, že kdyby se Přerovu podařilo sérii vrátit do Orlové, tak mají Zubři šanci postoupit.

„Určitě. Pokud doma vyhrajeme, bude to vyrovnané a šance jsou padesát na padesát. Možná bude výhoda malinko na naší straně, protože Orlová bude hrát před domácím publikem a budou mít v uvozovkách podporu diváků, což doufám nebude pravda. Pokud to do Orlové ale ještě vrátíme, uděláme vše pro to, abychom postoupili dál do finále. Určitě to bude ještě vyrovnané,“ hecuje Faltýnek.

Oslizlo: Doma musíme vyhrát

Také trenér Lubomír Oslizlo viděl příčinu porážky hlavně v nezvládnutém úvodu zápasu.

„O osudu rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 3:0, kdy jsme soupeři gólové šance přímo nabídli. To by se nemělo stávat,“ přiznává kouč.

Přerovský lodivod se také zastavil u zlepšeného výkonu v prostřední části hry a v dalším průběhu zápasu.

„Od druhé třetiny jsme si vytvořili soustavnější tlak i šance, ale nedokázali jsme brankáře překonat, což rozhodlo,“ pokračoval.

Vzpomenul také na šance Přerova vrátit sérii na led Orlové.

„Stoprocentně zde šance je. Doma musíme vyhrát a potom se ještě v Orlové poprat o šanci zahrát si finále,“ dodal hlaví kouč Zubrů Lubomír Oslizlo.

KAREL PETR