Nad Karvinou jste vyhráli třígólovým rozdílem, ale průběh tomu zpočátku příliš nenapovídal. Jak samotné utkání hodnotíte?

Věděli jsme, že Karviná je kvalitní soupeř. Chtěli hrát hokej a na ledě to bylo znát. První třetina byla z naší strany takovým vyčkáváním. Měli jsme tam jednu nebo dvě vyložené šance. Kdybychom je dali, tak to mohlo být úplně jinak. Snažili jsme se držet toho, co jsme si řekli o přestávce v kabině, a nakonec jsme to utkání dotáhli do vítězného konce. Všechny tři lajny podaly super výkon a to nás může těšit.

Byl jste jedním z hráčů, kterým se v utkání podařilo vsítit branku. Jak se vlastně ta gólová akce zrodila?

Hosté tam chybovali a puk zachytil asi na břicho Falťas (Daniel Faltýnek – pozn. red.). On si to umí na břicho dobře zpracovat, nemá s tím problém (zasmál se). Puk si stáhl, já jsem si na něj zavolal a přihrál mi. Já do toho jen plácl a byl to gól. Tímto bych chtěl Falťasovi poděkovat.

V samotném utkání jste si připsal tři body a vylepšil si tak své osobní statistiky…

Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Tým naplno bodoval a to je pro mě důležité. Kanadské body už nějak nehoním. Pokud bych byl tak o deset let mladší, tak bych se možná o to zajímal více. Nyní je pro mě důležité jen to, aby Přerov vyhrával.

Překvapila vás Karviná něčím?

Věděli jsme, jaká je Karviná mančaft, že umí hrát hokej. Že jsou silní v útoku a umí si do šance přihrát, což také potvrdili. Naštěstí se vyhrát podařilo nám.

Bral jste v potaz, že proti vám nastupuje dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana David Moravec?

On v Karviné hraje už nějakou tu sezonu. Já si ho pamatuji už z minulého roku. Samozřejmě si ho na ledě všimnete, protože je to známá osobnost, která řadu věcí dokázala. Myslím si však, že ve středu nepředvedl nic extra. Podařilo se nám ho pohlídat, což bylo klíčové. Pro diváky určitě byl lákadlem.

Co říkáte na výsledek zápasu Havířova s Prostějovem 11:1? Přece jenom jsou to týmy, které spolu s Přerovem tvoří špičku druhé ligy. Ten výsledek byl poněkud markantní.

Už po druhé třetině, jak hlásil hlasatel, to bylo myslím 8:1. Zaslechl jsem to. Havířov je kvalitní soupeř. Jestli na Prostějov vletěli a dali pět rychlých gólů, tak se mohlo stát cokoli. Prostějov si nejspíš vybral špatnou chvilku. Škoda, že si ji nevybral tady u nás, mohlo to být naopak (smál se).

Richard Brančík dal dnes dva góly a je zatím nejproduktivnějším hráčem týmu. Jak se vám s ním hraje?

Já Ríšu znám už delší dobu. Hráli jsme spolu už v jedné lajně v Olomouci. Vím, co od něj mám čekat. Je to velké plus, když víte, jak se hráč v dané situaci zachová. Z toho vznikají šance a také góly. S Ríšou se mi hraje opravdu dobře, nemůžu si vůbec stěžovat.

V sobotu vás čeká Opava, další takový, dá se říci, nevyzpytatelný soupeř…

Máte pravdu, je to takový nevyzpytatelný soupeř. Když si budeme plnit to, co si řekneme, a nebudeme vymýšlet nějaké zázraky, které před námi ještě nikdo nevymyslel, tak jsme schopni bodovat. Pokud všechny lajny předvedou výkon jako ve středu, máme šanci uspět. Čeká nás však těžký soupeř. Opavští mají dobrou partu, ti kluci jsou spolu dlouho. Rozhodně tam nejedeme s tím, že bychom je podcenili. Věřím, že uspějeme.