Čtyři kategorie od přípravky po juniory bojovaly o mistrovské tituly.

Jeden, ten nejcennější, zůstal doma. Přerovští Night Birds v dramatické finálové sérii zdolali Kladno a dokonale mu tak vrátili loňskou porážku.

První duel přitom juniorským Sovičkám vůbec nevyšel dle představ. Kladno zvítězilo 3:5, nepomohly ani dvě branky Karla Pláška. Do odvety tak šli Přerované s nožem na krku, aby si vynutili pomyslný třetí zápas s náhlou smrtí, museli zvítězit. A také něco změnit.

„V prvním zápase nás hodně trápila koncovka, nedávali jsme góly. Chtěli jsme se víc tlačit do brány, podržet si to vzadu a z chyb soupeře přejít do útoku. Věřili jsme, že to tam bude padat,“ ohlížel se další talentovaný hokejista, kterého známe i z působení u A-týmu Zubrů, Jakub Navrátil.

Night Birds vše vyšlo na jedničku. Ve druhém utkání šli po asistenci Navrátila a druhém gólu Pláška do vedení 5:0. Předtím se Navrátil trefil dvakrát, další branku přidal Dominik Kuba. Přerov zvítězil 5:2 a šlo se do nervy drásající náhlé smrti.

NAVRÁTILOVA ZLATÁ KLIČKA

Neuběhly ani tři minuty a Jakub Navrátil po přihrávce Jana Mlčáka rozhodl krásnou bekhendovou kličkou o tom, že titul zůstane doma.

„Jejich hráč na útočné modré střílel, ale zlomil hokejku. Vzal jsem si puk, nahrál jsem to Mlčasovi, který mi to snad poprvé v zápase vrátil. Udělal jsem kličku do bekhendu a dal gól,“ culil se Navrátil, který toho přes krátkou sezonu na kolečkách moc neodehrál, na semifinále a finále už ale byl Sovičkám k dispozici.

Přerovský oddíl může hodnotit šampionát pozitivně. Pořadatelství opět zvládl, ke zlatu juniorky se přidala dvě stříbra z kategorie mladších i starších žáků. V obou případech byl lepší pouze Zlín.

„Vzhledem k tomu, že máme velký stadion a dostatek šaten, dohodli jsme se na valné hromadě svazu s ostatními mládežnickými kluby, že by to Přerov mohl znovu uspořádat,“ uvedl manažer IHC Night Birds Přerov Patrik Škandera.

Právě jeho oddíl měl jako jediný obsazeny všechny čtyři kategorie. Inline hokej zkrátka baví nejen v Přerově. „Každý rok přibývá dětí. Týmy, které to hrají mají více kvalitnějších hráčů, od každého týmu teď jezdí minimálně tři lajny,“ zmínil závěrem Patrik Škandera.

MČR mládeže v Přerově:

Junioři – 1. Přerov, 2. Kladno
Starší žáci – 1. Zlín, 2. Přerov, 3. Hořovice
Mladší žáci – 1. Zlín, 2. Přerov, 3. Hradec Králové
Přípravka – 1. Kladno, 2. Úhřetice, 3. Hořovice