V posledních dvou zápasech nasázel pět gólů, komentuje to však se skromností sobě vlastní. „Nečekal jsem to. Je to práce celé naší pětky," řekl miláček přerovských fanoušků po vydařeném zápase s Ústím nad Labem.

Jak hodnotíte dnešní zápas? S první třetinou asi moc spokojení nebudete…

To byla nejhorší třetina, co jsme doma odehráli. První gól jde trošku na můj vrub, ztratil jsem tam kotouč, byl z toho protiútok a spadlo to tam. Druhý gól jsme dostali při přesilovce. Do druhé třetiny jsme šli se vztyčenou hlavou, to se stane, ukázali jsme obrovskou sílu, kterou doma máme.

Byla před druhou třetinou bouřka v kabině?

Samozřejmě byla, ale pořád v mezích. Žádné nadávání někomu, prostě jsme se museli nahecovat, nechtěli jsme tady ztratit body s Ústím, takže tak.

Popsal byste čtenářům svoje dnešní trefy? Ta druhá byla trošku kontroverzní, jak to tedy bylo?

Při první tam byla střela od Chmeldy, dobře tam clonili dva hráči, odrazilo se to ke mně a já jsem to uklidil do prázdné brány. Při druhé ztratil, myslím, že Láďa Brož kotouč, já jsem si ho sebral, objel jsem obránce a udělal jsem blafák. Ten puk jsem tam dotlačil i s brankářem a betonem za bránu, spousta lidí z Ústí si myslí, že to gól nebyl, ale byl, ten puk byl jasně za brankovou čárou.

Byl to pro vás speciální zápas, v Ústí jste si zahrál první ligu už dříve. Byly tam nějaké popichovačky?

Popichovačky ani ne, ale kluky tam samozřejmě některé znám. Trenéry, maséra a jiné kluky, kteří tam hrají. Speciální to pro mě bylo určitě, protože jsem tam strávil dva roky hokejové kariéry, které mě hodně posunuly. Jsem rád, že to takhle dopadlo a taky, že jsem si proti nim mohl ještě zahrát.

Takže ten kontroverzní gól byl trošku symbolický, ani o tom nepadlo zatím ani slůvko?

Zatím ne, kluci jsou hodně naštvaní, že tady prohráli. Nemají asi chuť si o tom povídat. Možná se ještě někdo staví a prohodí pár slov, ale nebudu se divit, když se rychle sbalí a pojedou domů.

ČTĚTE TAKÉ: Zubři dál hájí svou tvrz. Otočili přestřelku s Ústím

Bavím se s nejlepším střelcem první ligy, čekal jste to? Co na to vůbec říkáte?

Určitě jsem to nečekal. Je to ale práce celé mojí pětky, protože tam mám zkušené spoluhráče, Romana Pšurného, Milana Procházku i Grofík s Chmeldou jsou zkušení borci, kteří hráli extraligu a dlouho první ligu. Dokáží mi to tam nachystat a já ty góly musím dávat, od toho tam jsem. Zatím to tam padá a přináší to ovoce pro celý tým.

Teď vás čekají hodně těžké domácí zápasy, jak se těšíte na konfrontaci s Kladnem nebo Motorem?

Tak samozřejmě se těším, hlavně na Budějovice a na Kladno. Hlavně Budějovice mají extraligový mančaft a chtějí se vydrápat nahoru. Prostě musíme hrát to, co hrajeme doma, tu hru, která nám funguje. Bohužel tohle jsou soupeři, se kterými pokud budeme dělat takové chyby jako dneska v první třetině, tak s nimi nemůžeme hrát.