Stalo se a 22letá výpomoc z druholigových Letňan při své premiéře v modrožlutém dresu naplnila Sklenářova slova do puntíku. Němeček pomohl k výhře Přerova 2:0 na místě, kde v loňské sezoně působil, vychytanou nulou a Zubři rozhodně nebudou rádi, pokud měsíční dohoda o střídavých startech nyní skončí.

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Zubr Přerov (27.1.2024)
FOTO: Úspěšný tah s gólmany i neuznaný gól. Čtvrté hanácké derby pro Zubry

Kdy jste se dozvěděl, že byste mohl poprvé dostat šanci právě při derby v Prostějově? Řekl jste si o to sám, když jste tam v minulé sezoně působil?

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Zubr Přerov (27.1.2024)Chance liga: Jestřábi Prostějov - Zubr Přerov (27.1.2024)Zdroj: Deník/David KubatíkDozvěděl jsem se to asi tři dny zpátky. Nijak jsem si o to neřekl, nechal jsem to na trenérech. Posty toho za celý měsíc odchytal spoustu, šlo o důležité zápasy, ze kterých jsme potřebovali body. Na mě to vyšlo teď na Prostějov.

A jaký to pro vás byl zápas? Navíc proti týmu, kde jste v minulé sezoně působil.

Super atmosféra, fanoušci bombastičtí. Užil jsem si to, že jsem byl zase zpátky tady. A to, že jsem měl nulu? To se mi takto asi už nikdy v životě nepovede (úsměv). Nula je navíc, důležité je, že jsme vyhráli. Za mě super zápas, takto by mělo vypadat derby.

Atmosféra na Hanáckém derby (27. 1. 2024)
OBRAZEM: Parádní atmosféra na čtvrtém hanáckém derby. Podívejte se

Moc práce jste ale paradoxně neměl. Připsal jste si 28 zákroků, ale gólových šancí měl Prostějov málo, kde jste se nejvíc zapotil?

Brankáři na soupisce HC Zubr Přerov:Michal Postava – 35 zápasů, 94,54% úspěšnost zásahů, 1,79 průměr obdržených branek/zápas
Štěpán Lukeš – 5 zápasů, 90,17%, 3,40
Marek Stuchlík – 3 zápasy, 89,41%, 3,88 (zraněný)
Josef Němeček – 1 zápas, 100%, 0.00 (končí střídavé starty)
Martin Vojtek ml. - chytá za juniory Zubrů
Jan Kavan – chytá v EL za Kometu Brno
Dominik Piták – chytá v druholigovém Hodoníně

Hned první střela v první třetině byla nebezpečná. Dlouho jsem si na nic nesáhl a pak najednou bum a taková střela. Zaplaťpánbůh mi trefila lapačku, to bylo se štěstím. Pak jsme věděli, že Prostějov má skvělé přesilovky. Podařilo se nám je pohlídat, to bylo hlavní.

Roman Vlach (vlevo) si po zápase podává ruku s bývalým spoluhráčem ze Zlína Romanem Pšurným
Vlach po derby: Takových přejezdů je v každém zápase deset, video je nezbytností

Jde cítit styl nového trenéra Mikesky, který zdobí organizovaná defenziva a minimum šancí pro soupeře?

V Přerově se to tak hraje hodně. Nevím, jaký byl předešlý trenér, zažil jsem jen pana Mikesku, ale myslím si, že jeho styl klukům hodně vyhovuje. A je to vidět i na výsledcích. Za mě super.

Byl jste před derby v kontaktu s někým z bývalých spoluhráčů? Proběhla nějaká výměna zpráv?

Jo, bavil jsem se o tom jen s Honzou Slaninou. To je můj kolega už od Plzně, kde jsme spolu hráli juniorku.

Michal Mikeska o výkonu Josefa Němečka: „Jde to za Jirkou Sklenářem, který má na starosti gólmany. Řekl mi, že Posty potřebuje jeden zápas oddych. Zvolili jsme tento, protože Pepino tady v Prostějově chytal. Jirka říkal, že to tady vyčape. A když to Sklína řekne, tak to tak je. Věděli jsme to asi týden dopředu. Prostě se normálně vystřídali gólmani, tak to bereme.“

Martin Janeček o výkonu Josefa Němečka: „Původně jsme se chystali na Michala Postavu. Nicméně Němeček předvedl výborný výkon. To ale pro nás neměl být problém, abychom z toho byli rozhození. Prostě jsme nechodili do brány. Taktika měla být stejná jako na Postavu. A tu jsme nesplnili, protože základem bylo chodit do brankáře.“