Poprvé se to ukázalo v pondělí na prostějovském stadionu.

Prostějovský kotel na první finále s Přerovem

Na první finálový duel přišly čtyři tisíce diváků. Prostějovští Ultras si navíc připravili na uvítanou svých miláčku další skvělou choreografii.

Celá východní strana stadionu se zapojila do netradičního fandění. Samozřejmě nechyběly ani chorály a typické pokřiky.K vidění byli balonky, světlice, vlajky, obří obrazy.

„Kvůli těmto zápasům jsme hráli celou sezonu. Věděli jsme, že když se dostaneme do finále, případně do baráže, tak lidi přijdou a my jsme jim strašně vděční za to, jakou atmosféru dnes vytvořili," pochvaloval si po zápase domácí útočník Michal Černý.

Nadšený Sedlák

Pozadu však nezůstali ani žlutomodří Přerované. Místy se dokázaly prosadit svým pokřikem „Přerov, Přerov". 


Zdeněk Sedlák

V sektoru pro hosty vlály modrožluté vlajky a znaky Zubrů. Výbornou atmosféru si pochvaloval i přerovský útočník Zdeněk Sedlák: „Je to radost hrát před plným hledištěm a prostě to je hokej tady, na Moravě. Určitě by se měli zamyslet jistí lidé v Praze, podívat se, kolik tady chodí lidí na zápasy. O kolik víc než na první ligu, například na Kadaň chodí pět set šest set lidí. Tady ale hokej táhne a mohli by se tak zaměřit na ty regiony, srovnat soutěže, aby přilákali lidi."

Pálení dresu a menší potyčky

Jedinou kaňkou na skvělém diváckém výkonu bylo prostějovské pálení přerovského dresu. Které kromě rozohnění hostů ohrozilo i fanoušky v okolí hořící trikotu.

Po utkání pak došlo i k několika menším potyčkám, které odnesl stánek s občerstvením.

Ale i přes tyto neduhy všech derby se Hanáci ukázali jako nejlepší hokejoví fanoušci 
u nás.

Prostějov hodil v pondělí Přerovu rukavici, na kterou už ve středu odpoví. Vrcholem by pak měl být páteční duel na ledě Jestřábů. To místní fans připravují choreografii pro celý stadión.