Jedinou kaňkou na utkání byl jeho závěr, kdy se fanoušci urvali ze řetězu a rozpoutali na stadionu menší peklo.

Úvod byl opatrný. Na bezbrankovém stavu nic nezměnilo ani Goišovo vyloučení. Těsně po něm se však z pravé strany prosadil Lukáš Duba.

Prostějov vs. Přerov - třetí fináleHned po minutě hry však na druhé straně skóroval Kolář. Hosté pookřáli a převzali iniciativu.

Vyústěním nadvlády Zubrů byl druhý gól. Tentokrát se trefil Šťastný. Přerovský ostrostřelec mířil mezi Kociánovy betony. Zacharovi svěřenci začali prožívat velmi horké chvilky, ty ale ustáli a dvě minuty před koncem první třetiny srovnal Matouš Venkrbec na 2:2.

Druhá část začala prostějovskou přesilovkou. Sotva se Brančík vrátil z trestné lavice, tak Jestřábi udeřili.

K puku si sjel Antončík a poslal svůj tým opětovně do vedení. Z hostů se posléze dostal do slibné šance Sakrajda. Trefil jen konstrukci domácí svatyně.


V jednatřicáté minutě se znovu prosadila první formace. Stejskal zvýšil na 4:2 a vyvolal na přerovské střídačce zděšení.

Kouč hostů Vladimír Kočara sáhl po oddechovém čase a také po výměně gólmanů.

Mezi tři tyče se postavil Vojtek. Ten si svou neprůstřelnost uhájil až do konce třetiny.

Prostějovský kotel a hořící přerovské textilie

Zkraje třetí části se zapotil Ondřej Kocián. Díky jeho výkonům přežili Jestřábi oslabení.

Přerov pak ve čtyřicáté čtvrté minutě vykřesal naději, když svou dělovku umístil za Kociánova záda Matula. Napětí se dalo krájet, jak na ledě, tak v publiku.

Minutu před koncem hráli hosté bez gólmana. Toho využil Viktor Coufal a svým gólem do prázdné branky rozhodl o prostějovské výh­ře.

Poté domácí fanoušci opět pálili panáka oblečeného do přerovského dresu a vlajky soupeřova týmu.

Mela byla na světě

To už nevydrželi hostující fanoušci a začali házet na Jestřáby i na diváky ve vedlejším sektoru odpadkové koše a hořící světlice.

Mela byla na světě. Pořadatelé hlavně přemísťovali děti z nebezpečných míst do klidné části stadionu.

Násilí se nevyhnulo ani přerovské střídačce, na kterou se pustili naopak domácí fanoušci.


Prostějov vs. Přerov - třetí finálePosledních dvacet tři sekund utkání se tak odehrálo za velmi nepříjemných podmínek. Ani řádění fanoušků však nic nezměnilo na výhře Jestřábů.

„Odehráli jsme kvalitní zápas, ve kterém museli domácí bojovat o výhru až do konce. 
V závěru jsme tlačili a mohli jsme duel dostat do prodloužení. Jen mě mrzí to, co se 
v závěru stalo za střídačkami. To k hokeji nepatří," kroutil hlavou přerovský trenér Vladimír Kočara a popsal, co se vlastně dělo:

„Není normální, aby tady po nás plivali. Starší páni nás tu uráželi. To ke sportu nepatří."

Vyhrocená atmosféra

S výkonem svých svěřenců mohl být spokojený také lodivod Jestřábů Petr Zachar.

„Po většinu zápasu jsme byli lepší. Bohužel jsme v první třetině vypadli na chvilku za hry 
a dvakrát jsme inkasovali. Kluci se s tím ale poprali a stále bojovali. Poslední část pak už byla bitvou o každý metr," popsal páteční duel Zachar.

On sám pak dění v hledišti okomentoval slovy: „To je prostě vyhrocená atmosféra všech hanáckých derby. Ve fanoušcích to je hluboko zakořeněné a s tím nikdo nic neudělá."

Čtvrté utkání série je na programu v neděli od 17 hodin v Přerově. Promění Jestřábi první mečbol?

Prostějov vs. Přerov - třetí finále

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC ZUBR PŘEROV 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Duba (Indra, Kučera), 18. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 26. Antončík (Belay, Coufal), 31. Stejskal (Venkrbec, Luňák), 60. Coufal (Knesl) – 12. Kolář (Šťastný), 14. Šťastný, 44. Matula. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5516. Stav série: 2:1.

Prostějov: Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Veselý – Stejskal, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Coufal, D. Jurík, Antončík, J. Jurík. Trenér: Petr Zachar.

Přerov: Sklenář (31. Vojtek) – Pala, Osina, Kudělka, Vlček, Janota, Zbořil, Kundrátek, Kratochvíl, Goiš, Sedlák, Kovařík, Sakrajda, Sedlák, Brančík, Ditrich, Šťastný, Kolář, Blinka, Haloda, Matula, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.