„Nebylo to jednoduché utkání," řekl na úvod svého hodnocení přerovský kouč Robert Svoboda.

Úvodní dějství branky nepřineslo. Možná k tomuto vývoji přispělo i brzké poškození plexiskla, které na několik minut zastavilo herní čas. Oba celky si pak vyměnily po několika šancích, žádná z nich však nějaké extra gólové parametry neměla.

První gól utkání pak padl přesně po sedmi minutách druhé periody. Zubry poslal do vedení Tomáš Doležal, který zamířil z téměř nulového úhlu do téměř neviditelné škvírky, kterou si gólman Dolejš u tyče nepokryl. Na začátku 32. minuty mohl vyrovnat domácí Hrníčko, jehož kličky nakonec zkrotil Postava v přerovské brance.

Domácí si pak ke konci této dvacetiminutovky vytvořili několikaminutový tlak ve svém útočném pásmu, který však nevyústil v jedinou střelu. Odcházelo se tak do šaten za nejtěsnějšího možného přerovského vedení.

Třetí část se pak nesla ve znamení porubské snahy o vyrovnání, která však dlouhodobě narážela na dobrou zuberskou obranu a zejména skvěle chytajícího Postavu. A to až do konce 56. minuty.

Fotbalisté FC Želatovice. Ilustrační foto
Žádná piva a panáky. Želatovice na soustředění zapracují na systému

Po střelách Šoustala a Gřeše se puk dostal na hůl Vojtěcha Lednického, který se střelou do odkryté části branky nemýlil. Od té doby se hrálo už v podstatě jen na jednu branku, což navíc umocnila ještě porubská přesilovka. Žádná branka už ale nepadla, a tak se šlo do prodloužení.

V něm mohlo být rozhodnuto šestnáct sekund před koncem. Porubský Gřeš byl při svém brejku zastaven nedovoleně a Roman Pšurný se postavil k exekuci samostatného nájezdu. V rozhodujícím momentu mu však puk utekl, a tak se nájezdů vzápětí jelo ještě více.

A bylo jich skutečně mnohem více. Rozhodla totiž až devátá série. V úvodních pěti se na straně Poruby trefili Šlahař s Hrníčkem, na straně Zubrů pak Svoboda s Březinou. V oné zmiňované deváté pak přinesl rozhodnutí domácí Jan Dufek. Bonusový druhý bod tak získali domácí Ostravané.

„Dostali jsme se jako první do vedení, což bylo pro nás výhodné. V druhé části nás stála hodně sil častá hra v oslabení a Poruba nakonec dokázala díky přesilovce vyrovnat. V nájezdech se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si představovali. Domácí tak získali bod navíc, k čemuž jim gratuluji," uzavřel Robert Svoboda.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Zubr Přerov 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Lednický (Gřeš, Šoustal), rozh. náj. Dufek – 27. Doležal (Dvořák). Rozhodčí: Koziol, Čáp – Hanzlík, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1312.

Poruba: Dolejš – Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Dufek – Karafiát, Střondala, Hrníčko – Lednický, Toman, Bernovský. Trenér: Jiří Režnar.

Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jak. Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Ministr. Trenér: Robert Svoboda.