Vedle trofeje i právo bojovat o postup do první ligy. Úvodní duel se hraje na prostějovském ledě už dnes (v pondělí) v 18 hodin.

„Ono je jedno jestli se derby hraje v základní části nebo ve finále. Vždy je to derby, tedy velmi vyhecovaný zápas," říká před začátkem finále prostějovský lodivod Petr Zachar.

Zubři proti JestřábůmS týmem soupeře příliš neřešil.

„To si musí kluci vyřešit sami se sebou. Chceme postoupit do baráže, takže musíme přejít i přes Přerov," pousmál se kouč Jestřábů.

„Soupeře do finále si nemůžete vybrat. Jak Přerov, tak Poruba mají pro nás své výhody a nevýhody. Já ale rozhodně žádné konkrétně jmenovat nebudu," dodal Zachar.

Prostějov prahne po postupu do první ligy od začátku sezony. To jeho přerovský rival může být mnohem více v klidu. Do hokejové bitvy o Hanou nejde jako favorit.

Finálovou účast si Zubři chtějí užít. Zároveň však touží být více než důstojným soupeřem.

„Naše ambice? Do každé série jdeme s tím, že ji chceme vyhrát, na tom se nic nemění," řekl s jasnou vizí přerovský kouč Vladimír Kočara.

„Během základní části jsme si potvrdili, že s Prostějovem můžeme hrát vyrovnanou partii. Důležité bude, abychom se semkli a znovu dali do hry srdce, jako proti Porubě," pověděl trenér Zubrů.

Odpočinek nehraje takovou roli

Zubři proti JestřábůmVýhodou pro Jestřáby by mohl být delší odpočinek. V semifinále zdolali Vsetín už ve třech duelech.

Naopak Přerov s Porubou bojoval pět dlouhých zápasů, tedy největší možný počet.

„Na jednu stranu to výhoda je. Na druhou se však jedná o finále a v něm ze sebe vydají všichni maximum. Myslím si, že náš delší odpočinek nakonec velký vliv mít nebude. Rozdíly mezi mužstvy se srovnávají," zdůraznil Zachar.

V probíhající sezoně měl Prostějov lehce navrch i ve vzájemných duelech. Ze čtyř vyhrál tři. Ovšem pozor! Všechny zápasy skončily pouze jednogólovým rozdílem.

„Psychicky to výhoda je. Musím však připomenout, že vždy to bylo jen rozdílem gólu. Navíc většinou v prodloužení. Dá se očekávat, že to bude takto vyrovnané i ve finále, ale předpoklady jsou jedna věc a praxe druhá," myslí si trenér Zachar

Vyprodané stadiony

Jestřábi proti ZubrůmOba finalisté se ale těší především na bouřlivou atmosféru, kterou fanoušci obou klubů jistě vytvoří. Očekávají se vyprodané stadiony.

„Myslím si, že to je jen pro hokej dobře. Kluky z obou týmů to určitě vybudí," doufá Petr Zachar.

„V rámci této soutěže nic lepšího než tohle finále být nemůže. Oba tábory mají velkou fanouškovskou základnu, a o to ta série bude krásnější," navázal jeho protějšek z Přerova.

První finálová bitva o Hanou začíná v pondělí v 18 hodin na prostějovském ledě.

„Těžko říct, jestli začínat na ledě Prostějova bude výhoda nebo nevýhoda. To ukáže až samotný zápas," dodal Kočara.

Přerovská oslava postupu do finále přímo z ledu

Zdroj: Youtube

Program finále

1. utkání: pondělí 17. března (18.00, Prostějov)
2. utkání: středa 19. března 
(18.00, Přerov)
3. utkání: pátek 21. března (18.00 Prostějov)
Případné 4. utkání: neděle 23. března (17.00 Přerov)
Případné 5. utkání: úterý 25. března 
(18.00 Prostějov)
Celá série se hraje na tři vítězné zápasy

Vzájemné duely v této sezoně

20. září 2013

Přerov – Prostějov 3:4p

Branky a nahrávky: 12. Ministr (Goiš), 23. Ministr, 27. Goiš (Haloda, Kudělka) – 7. Šebek (Černý, Jurík D.), 22. Jurík D. (Šebek), 52. Venkrbec (Stejskal),, 63. Stejskal (Venkrbec).

31. října 2013

Prostějov – Přerov 4:5p

Branky a nahrávky: 17. Stejskal (Venkrbec), 23. Kolibár (Jedlička, Kučera), 24. Černý (Šebek), 56. Kolibár (Stejskal, Malý) – 24. Sedlák (Pala), 29. Sakrajda (Běhal), 55. Vlček (Běhal), 60. Brančík (Běhal), 64. Vlček

7. prosince 2013

Přerov – Prostějov 2:3

Branky a nahrávky: 53. Kovařík (Goiš, Kudělka), 59. Kovařík (Goiš, Pala) – 27. Stejskal (Luňák, Polák), 40. Stejskal, 60. Černý (J.Jurík).

25. ledna 2014

Prostějov – Přerov 5:4p

Branky a nahrávky: 14. Luňák (Jurík J.), 24. Stejskal (Venkrbec, Luňák), 39. Malý (Venkrbec, Stejskal), 51. Černý (Kolibár), 64. Stejskal – 1. Kovařík (Goiš, Sedlák), 20. Goiš (Sedlák, Kovařík), 22. Sedlák (Pala), 37. Janota (Blinka).