Po dvou duelech v Budějovicích se bitva o semifinále přesunula na Hanou. A třetí mač byl zcela odlišný od těch předtím. Méně vyloučených, málo gólu, málo šancí, naprosto vyrovnaná hra a hlavně atmosféra přerovského zimního stadionu, který prvoligové play-off zažívá po dvaceti letech. „Úplně největší rozdíl byl v tom, že jsme hráli doma. Tady nám to jde. Už jen kvůli skvělým fanouškům. Je rozdíl hrát doma a hrát venku," připomněl mladý centr.

V utkání rozhodovaly maličkosti, jak už to tak ve vyřazovacích bojích bývá. Štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu hostů. „Rozhodlo hlavně to, že jsme dnes neproměňovali šance. Rozdíl byl v produktivitě. Jejich brankář taky skvěle zachytal," hledal forvard brněnské Komety hlavní příčiny nezdaru.

Jedním z nich mohly být nevyužité přesilovky. Nejvíc Zubry asi mrzela nevyužitá početní výhoda pěti proti třem. „Nemyslím si, že by přesilovky přímo nešly. Největší chyba byla asi v té produktivitě, sehrané to špatně nebylo," pověděl Král.

On sám měl slibné šance na vyrovnání. Po jednom ze svých pěkných průniků se dostal sám před brankáře Motoru Bláhu, střela mu ale nevyšla. „Měl jsem tam dvě nebo tři tutovky. Poprvé jsem to úplně odflákl. Celkově ta koncovka byla špatná. Asi jsem volil špatnou variantu. Nikdy jsem nebyl nějaký velký střelec. Ani to nebylo o štěstí," myslí si talentovaný útočník.

Po zápase už pochopitelně vyhlížel další den a další boj o bodík do čtvrtfinálového seriálu. „Musíme si odpočinout a zítra na to vlétnout. Nehráli jsme dnes špatně. Pokud budeme hrát zase s takovým nasazením, tak bychom mohli vyhrát," věří Tadeáš Král.

Ve svém mladém věku je to pro něj první podobná zkušenost s play-off, zvládá to však velice slušně. „Je to náročné, ale zatím se to dá. Pro mě je to letos premiéra, takže si to užívám," usmál se hráč s šestnáctkou na zádech.