„Byla nabídka z Prostějova, tu jsem s díky odmítl. V Litvínově jsem pak odehrál baráž a nebudu lhát, tajně jsem doufal, že bych tam mohl pokračovat. Nakonec o mě nebyl zájem, Přerov pak byl jasná volba," prozradil Pšurný, který nakonec nečekaně pomáhal Vervě zůstat mezi extraligovou elitou. A dařilo se mu velice dobře, když nastřílel hned čtyři góly.

Pro Zubry byl v uplynulé sezoně klíčovým hráčem. V první formaci zářil hlavně, co se týče připravování šancí, s 33 asistencemi byl jasně nejlepším nahrávačem celku. Na výborný nováčkovský ročník by Přerované rádi navázali.

„Věříme, že vše udržíme minimálně na stejné výši. Pro mě je jistota, že smlouvu mám konečně podepsanou, ta jednání byla poměrně dlouhá," přiznal třicetiletý útočník.

Odchovanec zlínského hokeje, jemuž v draftu v roce 2004 dali šanci i slavní New York Rangers, má na kontě bezmála 400 extraligových startů.

Ty další bude přidávat ve WSM lize za Přerov, který tak získal velkou kvalitu do ofenzívy, což jistě ocení i fanoušci. Právě kulisa v MEO Aréně je další z důležitých faktorů zubří cesty za zopakováním úspěšné sezony.

„Když se vyhrává, tak lidi chodí, takže je to na nás. Věříme, že udržíme i fanouškovskou návštěvnost, lidé jsou tady hokejem pobláznění, tak snad to nebude až tak těžké," věří Roman Pšurný.

Kouč Petr Dočkal o Romanu Pšurném:Je to jeden z našich klíčových hráčů. Doufám, že to takto bude i letos. Své kvality nám vloni ukázal. Jsem rád, že zůstane v našem klubu. Kolem něj budeme opět stavět jednu z hlavních pětek.