„Vstupenky rychle mizí od té doby, co se začala šířit mediální vlna, že by se Jágr měl vrátit do Česka a pomoci Kladnu do extraligy,“ potvrdil marketingový manažer HC Zubr Přerov Ondřej Hnila.

Zdražovat cenu vstupného však management nechtěl. „Samozřejmě ekonomicky by to pro nás bylo zajímavé, ale máme jasně danou sazbu na celou sezonu a na play-off. Nic se na tom nemění. Jediné, s čím můžeme pohnout, je cena streamovaného přenosu,“ upřesnil Hnila.

Tolik očekávaná bitva s Rytíři je na programu ve středu 7. února a již v úterý 30. ledna hlásil třítisícový zimní stadion vyprodáno.

Přesun na větší stadion nechtěli

K fyzickému prodeji vstupenek dojde ještě v pátek, posledních 250 vstupenek klub přeci jen nechá na pokladně zimního stadionu, která bude otevřena od 15 hodin.

Zájemcům se vyplatí čekat už od rána a nejspíš to bude tvrdý boj.

Jisté je, že poprvé v sezoně bude přerovská MEO Aréna naplněna k prasknutí.

„Chtěli jsme na zápas s Kladnem otevřít na stadionu udírnu, ale kvůli prostoru od toho upustíme. Určitě budeme zvyšovat bezpečnostní opatření,“ prozradil Ondřej Hnila a zmínil, že ve hře byla i možnost odehrát zápas na větším stadionu, například ve Zlíně.

„Chceme, aby taková událost zůstala v Přerově,“ vyloučil manažer variantu, že by Zubři šli ve stopách Benátek či pražské Slavie.

Pala: Uvidíme, co s námi provede

Příští středa bude pochopitelně svátkem také pro samotné hráče Zubrů. Tím služebně nejstarším je obránce Radomír Pala.

Třiatřicetiletý bek v přerovském áčku působí už třináctou sezonu v řadě. S týmem toho zažil hodně – od těch nejvyhecovanějších derby ve druhé lize přes vysněný postup do WSM ligy po čtvrtfinálové bitvy Přerovanů s Českými Budějovicemi z posledních dvou sezon. Tohle tady ale ještě nebylo.

„Je to takové sci-fi. Ještě nikde není napsané, že Jarda určitě bude hrát. Bylo by to super, zvedlo by to celou první ligu. I pro nás pro kluky by byl životní zážitek, zahrát si proti takovému borci,“ přiznal Radomír Pala.

Samotné konfrontace jeden na jednoho s bývalým nejlepším hráčem světa se nebojí, nic speciálního nejspíš nebudou chystat ani trenéři.

„Myslím, že nějaká osobka se na něj hrát nebude. Přistoupíme k tomu jako ke každému jinému zápasu a uvidíme, co s námi provede,“ usmál se stále obrovsky platný zadák Přerova.

A může podle něj Jaromír Jágr opravdu sám dotáhnout Rytíře zpátky do extraligy?

„Spíš může kladenské hráče nakopnout mediální boom kolem. Soupeři z toho budou mít strach, na Kladně bude každý zápas vyprodáno. Když Rytíři přijedou ven, tak to bude stejné. Nevím, jestli je Jágr schopen rozhodovat zápasy sám, ale když to kolem něj dobře poskládají a sedne si to, tak jeho lajna může tým posunout do baráže. V té už se může stát cokoliv,“ uzavřel Radomír Pala.