„Druhý zápas venku a druhá prohra o gól. Inkasovali jsme v oslabení a z rychlého brejku a nemáme ani bod. S výkonem týmu jsme spokojeni, hlavně v posledních deseti minutách zahrál velmi slušně. Při troše štěstí jsme mohli sahat po bodu, ale to je jen kdyby,“ litoval asistent trenéra hostů Jakub Grof.

Pozitivní byl pro Zubry alespoň návrat Jiřího Krisla. Zraněný kapitán minulé sezony naskočil do třetí obrany vedle Radka Kučeříka, Filip Hrabal začal na levém křídle druhého útoku.

Kladenští šli do vedení v 5. minutě po rychlé kombinaci. Račuk nabil Zacharymu Fryeovi, který nechytatelnou střelou překonal Kacetla. Na začátku druhé třetiny si ale šikovně vyměnili puk Dostálek s Jakubem Kubešem a výpomoc z Vítkovic tvrdou ranou srovnala na 1:1.

ROZHODL PITULE

Jenže pak měli navrch domácí. Nejprve Tomáš Pitule v přesilovce tečoval Gumanovu střelu, stejná dvojice hráčů zařídila o tři minuty později vedení Rytířů 3:1.

Třetí dvacetiminutovka sice patřila Zubrům, jednalo se však spíše o platonický tlak a hru na náhodu. Z jedné takové situace se puk po vyhraném buly a nahození Černého odrazil k Hejcmanovi, který snížil.

„Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit stejně, jako jsme odehráli druhou část. To se nám ale nepovedlo, přestali jsme být agresivní a zkomplikovali jsme si to,“ hodnotil kladenský kouč a bývalý kapitán a persóna Vítkovic Jiří Burger.

Aktivita Přerova se stupňovala, nejblíže vstřelení gólu byl Josef Hrabal, který už z pozice obránce nastřelil tyč Košarišťanovy brány. Pořádný tlak si pak Zubři vytvořili až v poslední minutě a půl, kdy hráli v šesti proti čtyřem, ke gólu ale jejich snaha nevedla.

Přerované tak už počtvrté v sezoně padli o gól. Pondělní prohru 2:3 po samostatných nájezdech však počítat nemohou kvůli kontumaci.

V sobotu měli Hanáci nastoupit doma proti Třebíči, také ta je ale zatím stále v karanténě a zápas se tak řadí mezi ty odložené.

Rytíři Kladno – HC Zubr Přerov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Frye (Račuk, Hlava), 36. Pitule (Guman, Račuk), 39. Pitule (Guman, Doudera) – 25. Kubeš (Dostálek), 48. Hejcman (Černý, Süss). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 0.

Kladno: Košarišťan – Zelingr, Kehar, Doudera, Frye, Ticháček, Mikliš, Štochl – Melka, Plekanec, Kubík – Račuk, Filip, Hlava – Guman, Pitule, Bílek – Bláha, Šapovaliv, Hajný. Trenéři: David Čermák, Jiří Burger, Jan Kregl.

Přerov: Kacetl – Král, Černý, Kubeš, Zbořil, Krisl, Kučeřík, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Hrabal – Süss, Dvořák, Svoboda – Ryšavý, Indrák, Hajšman. Trenér: Jakub Grof.