Ve včerejším čtvrtfinále si bez jakýchkoliv problémů poradili s výběrem Itálie 7:0.

Gólem k tomu přispěl i domácí odchovanec Pavel Hanák, který poté šetřil poraněná záda před dnešním semifinále s Francií.

„Čekali jsme, že to bude těžší. Italové se od začátku zatáhli do čtverce a jen stáli před vlastním gólmanem. Bylo to o prvním gólu, pak to bylo rozhodnuté,“ hodnotil mač Hanák.


Češi večerní čtvrtfinálový duel ovládali od začátku až do závěrečné sirény. Pavel Hanák svým prvním gólem na turnaji zvyšoval v 11. minutě už na 3:0.

„Bylo to se štěstím, to musím přiznat, gólmanovi to tam propadlo, ale i takové góly padají,“ usmíval se bývalý skvělý útočník přerovských Zubrů.

Český tým se v semifinále utká dnes od 19.40 hodin s Francií. S jediným týmem, který dokázal šampionát Masters ovládnout také. Zároveň však taky s celkem, který Češi ve skupině porazili jasně 6:2.

„Samozřejmě si věříme, my chceme zase zlato, musíme do toho jít poctivě. Francie hraje výborně, bude to určitě těžký zápas,“ předvídá Pavel Hanák.

Jak dopadne cesta zkušených inline hokejistů za pátým titulem mezi Masters v řadě, se dozvíme zítra, kdy se v MEO Aréně bude rozhodovat o medailích.

Česká republika – Itálie 7:0 (4:0, 3:0)

Branky: Vorel 2, Tvrzník, Hanák, Wütherle, Schubert
Česko: Pavlíček (23. Toman) – Vích, Würtherle, Kubiš, Tvrzník, Feledík – Vozdecký, Balász, Hanák, Korhoň, Plášek, Schubert, Vorel.