Přes dvacet zápasů v reprezentačním áčku, extraligový titul či ocenění nejproduktivnějšího obránce základní části. To je jen malý výčet toho, co z Hrabala dělá skutečnou hvězdu přerovského hokeje.

Bývalý bek Třince, Pardubic nebo Vsetína má zkušenosti z Ruska, Finska, Švédska i z nižších zámořských soutěží. V roce 2003 byl dokonce draftován Edmontonem.

Nyní bude 34letý odchovanec Zubrů nejvýraznější posilou mateřského klubu. Naváže tak na krátkou osmizápasovou výpomoc z minulé sezony, během níž v Přerově stihl vstřelit tři prvoligové góly.

„Pepův obrovský přínos jsme viděli už loni, proto je skvělé, že nám pomůže i letos. Bude to náš lídr jak na ledě, tak i v kabině. Zatím jsme domluveni do prosince s následnou opcí,“ uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

"Čekáme druhé dítě, budu doma"

Hrabal tak Přerovu pomůže minimálně během veledůležité první části soutěže, po níž se liga rozdělí na lepší a horší polovinu. Co bude dál? Uvidíme.

„Manželka je těhotná, v nejbližší době čekáme druhé dítě,“ prozradil Josef Hrabal na začátku června.

„Rozhodl jsem se, že v následujících měsících budu určitě doma. Hokejové prostředí v Přerově znám, se všemi tu vycházím velmi dobře. Zubři pro mě byli první volba,“ řekl pro klubový web.

Zkušený zadák dobře zná také Vsetín, kde strávil dorostenecká a juniorská léta, s hokejem ale začal na přerovském zimním stadionu. I proto měl jasno, za který klub vloni v listopadu, když mu nevyšlo zahraniční angažmá, naskočí do hry. V Přerově dokonce naskakoval hlavně v útoku.

„Pepa nám pomohl strašně moc. Přišel v době, kdy nemohl hrát Tomáš Sýkora. Ukázal klid, přehled, hrál v útoku, v obraně. V kabině jsme měli fázi, kdy jsme nebyli úplně v TOPu, ale Pepa nás hrozně moc zvedl. Jednalo se o rozdílového hráče,“ má jasno hlavní trenér Zubrů Vladimír Kočara.

Jak tedy Deník správně spekuloval, ono „velké jméno“ jednatele klubu Tomáše Pluháčka je skutečně Josef Hrabal.

„Jsem moc rád, že jsme se domluvili a bude s námi od začátku sezony. Snažíme se stavět mužstvo z hráčů, kteří mají k Přerovu vztah, hokejově tu vyrůstali a zapadají do naší koncepce. A Pepa bude dalším platným členem našeho týmu,“ uvedl závěrem Pluháček.

JOSEF HRABAL

Narozen: 17. srpna 1985 v Přerově (34 let)

Pozice: obránce

Hůl: levá

Výška: 187 cm

Váha: 86 kg

Draftován: Edmonton Oilers (2003, 8. kolo, 248. celkově)

Kluby: Přerov, Vsetín, Olomouc, Kometa Brno, Čerepovec (Rusko), Springfield Falcons (AHL), Stockton Thunder (ECHL), Modo (Švédsko), Třinec, Novosibirsk, Pelicans (Finsko), Pardubice, Vítkovice, Sheffield (Anglie)

Reprezentace: 22 utkání (2+2)

Mládežnická reprezentace: 28 utkání (0+2)

Úspěchy: mistr extraligy (Třinec, 2011), vicemistr extraligy (Třinec, 2015), vítěz anglického poháru (Sheffield, 2020), nejproduktivnější obránce extraligy (Třinec, 2013)