Velké množství nováčků, ale také zámořští hráči z NHL včetně gólmanů Petra Mrázka a Pavla Francouze, obránců Moravčíka, Skleničky a Pyrochty či forvardů Nečase s Kautem. Na Hanou zamíří pestrý výběr.

„Sraz nemá jen seznamovací charakter, chceme na něm ještě před sezonou vyzkoušet okruh hráčů pro širší kádr reprezentace,“ vysvětloval už dříve Říha pro server hokej.cz.

Hlavní trenér ukázal celkem na 36 hráčů – čtyři brankáře, třináct obránců a devatenáct útočníků. Nechybí mezi nimi ani přerovský odchovanec David Šťastný. Naopak olomoucký talent Jakub Galvas nakonec místo do Přerova zamíří do Švédska na juniorský turnaj čtyř zemí.

„Při tréninku se budeme soustředit na technicko-taktické prvky, součástí srazu bude i modelové utkání mužstev, která z jeho účastníků sestavíme,“ zmínil dále Miloš Říha.

MODELOVÉ UTKÁNÍ? VE ČTVRTEK ODPOLEDNE

Pro přerovské fanoušky tedy vrcholem bude čtvrteční odpoledne, kdy by se měl zápas reprezentantů odehrát. Předběžně má být na programu od 17 hodin.

„Veřejnost se samozřejmě může přijít podívat na tréninky i modelový zápas, dokonce si myslím, že by se měla přijít podívat. Nic víc v České republice nemůžeme vidět,“ uvědomuje si sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Ten působí také jako vedoucí přerovského A-týmu, který pochopitelně musel své fungování po dobu vzácné návštěvy přizpůsobovat.

„Domluvili jsme se úplně v pohodě. A-tým si jen posune tréninky na pozdější dobu. Mládež se musela uskromnit, tam to trošku problém je, ale nijak zásadní. Ten týden se to samozřejmě přežijeme,“ nedělá si Hanák hlavu.

V Přerově jsou naopak z příjezdu Říhovy družiny nadšeni. „Pro nás i pro město je to výborná reklama, jsme rádi, že reprezentaci trénuje přerovský trenér,“ řekl Pavel Hanák.

Aby se skutečně jednalo o pozitivum pro hokejový marketing v Přerově, musí vše klapnout na jedničku. Během návštěvy Miloše Říhy v MEO Aréně koncem července se našlo pár drobností, které potřebovaly jisté úpravy.

„Řešily se věci, které se z dlouhodobého hlediska měly řešit už dávno, jako je výmalba nebo nové koberce. Jsme rádi, že se to teď konečně udělá. Do neděle by mělo být vše nachystáno,“ ujistil Pavel Hanák. Vše je však spíše v režii společnosti Teplo Přerov a.s., provozovatele stadionu.

„Jde o to, aby se tam cítili komfortně. Budou mít zavřené celé jedno křídlo v útrobách stadionu, které bude jen pro ně včetně několika šaten, posilovny nebo rotopedů,“ upřesnil závěrem Pavel Hanák.

Členové reprezentace a realizační tým se v Přerově sejde již v neděli 19. srpna, kdy kemp zahájí společnou večeří.

PLÁNOVANÝ PROGRAM Tréninky: pondělí - středa 9.00 - 11.00 a 17.15 - 18.45; čtvrtek a pátek 9.00 - 11.00
Modelové utkání: čtvrtek 17.00

NOMINACE NA KEMP V PŘEROVĚ

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍÍTKOVICE RIDERA), Matěj Machovský (HC Sparta Praha), Petr Mrázek (Carolina Hurricanes, NHL), Roman Will (Liberec).

Obránci:
Vojtěch Budík (HC Dynamo Pardubice), Marek Hrbas (HC VÍTKOVICE RIDERA), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec), Michal Moravčík, David Sklenička (oba Montreal, NHL), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Lukáš Buchta (Univ. of Nebraska-Omaha, NCAA), Filip Pyrochta (Nashville), Stanislav Dietz (Chomutov).

Útočníci:
Martin Nečas (Carolina, NHL), Jakub Lev, Daniel Kurovský (oba HC VÍTKOVICE RIDERA), Robert Říčka, Miroslav Forman (oba HC Sparta Praha), David Cienciala, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (všichni HC Oceláři Třinec), Dominik Lakatoš, Radan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), David Šťastný (oba BK Mladá Boleslav), David Stach (HC Škoda Plzeň), Jakub Lauko (Piráti Chomutov), Rostislav Marosz (HC Dynamo Pardubice), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Nicolas Werbik (Aukro Berani Zlín), Radim Zohorna (HC Kometa Brno), Pavel Jenyš (Iowa).

REALIZAČNÍ TÝM Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha
Asistent: Robert Reichel.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Video kouč: Denis Havel.
Lékaři: MUDr. Dušan Singer a MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Masér a kustod: Zdeněk Šmíd
Maséři: Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.