„Minulý rok jsme poprvé okusili MS ve skupině A a určitě bychom se tam opět rádi probojovali, neboť si myslím že svými výkony za poslední roky mezi elitu patříme," říká trenér Jiří Vozák.

Začátkem dubna startujete v Přerově svou misi. Na úvod turnaje vyzvete Francii. Je to soupeř, který by vašemu týmu měl herně vyhovovat?

Francie stejně jako ostatní týmy nebude jednoduchým soupeřem. Na začátku turnaje mají všichni dost sil. Přesto doufám, že máme už dost zkušený tým a zvládneme vstup do turnaje výhrou.

Jak jste zmínil, tak základem úspěchu je vždy dobrý vstup do turnaje. Kde vy vidíte klíčový zápas, který by mohl napovědět o šancích českého týmu?

Je to turnaj, takže každé utkání je klíčové. Určitě záleží na prvním zápase, který nám může dodat sebedůvěru. Hodně důležité bude udržet v týmu dobrou atmosféru a chuť po co nejlepších výkonech.

Můžete přiblížit jak bude probíhat vaše příprava na turnaj? Na co se hlavně snažíte zaměřit resp. kde vidíte rezervy?

Sejdeme se v Přerově na první čtyřdenní kemp, druhý pětidenní bude následovat v Liberci. Chceme poznat prostředí v Přerově a potom změnit prostředí, aby to nebylo jednotvárné. Zaměříme se na souhru jednotlivých formací a budeme pilovat různé herní varianty. Sehrajeme dvě přípravná utkání. V Přerově se Slovenskem a v Liberci s Norskem. Asi největší rezervy máme v rychlém zakončování a proměňování šanci.

Vítěz přerovského turnaje se utká v sérii na dva vítězné zápasy s osmým týmem z Olympijského turnaje ze Soči o právo startovat na mistrovství světa ve Švédsku. O motivaci váš tým má postaráno, souhlasíte?

To rozhodně, je to velká motivace. Minulý rok jsme poprvé okusili MS ve skupině A a určitě bychom se tam opět rádi probojovali, neboť si myslím že svými výkony za poslední roky mezi elitu patříme.

Jste zkušený trenér. Vedl jste hlavně mužskou složku. Vidíte nějaký zásadní rozdíl? Odlehčeně řečeno, je s nimi třeba lepší domluva než s muži?

V ženském hokeji se nesmí hrát tolik do těla, proto musí ženy některé situace řešit více vybruslováním, ale jinak je hokej stejný. Používají se stejné herní kombinace a záleží na každém jednotlivci jak je zvládne. Holky stejně jako kluci stále chtějí diskutovat. Musí vědět, že diskutovat se nesmí na střídačce. Naopak při ukázkách videa je musíme nutit ke komunikaci.

V Přerově se budete moct spolehnout na domácí publikum. Co byste vzkázal místním fanouškům?

Na MS juniorek bylo plné hlediště a doufám, že to bude i na nás. Chtěl bych pozvat opět co nejvíce fanoušků a požádat je o co nejlepší sportovní atmosféru. Na oplátku se budeme snažit jim ukázat co nejlepší ženský hokej a chuť dostat se zpět do A skupiny MS.