Holík rozhodně má velký potenciál. V dorostu Komety vychytal v sezoně 2016/2017 nejvíce výher v extralize, v play-off pak měl nejlepší brankářské statistiky soutěže. Je možná překvapením, že mezi muži na větší šanci čekal až do svých 21 let, kdy bude mít možnost chytat 1. ligu v Přerově.

„Upřímně nevím, co od Chance ligy čekat. Přibyli tři nováčci… Soutěž jsem po očku sledoval, ale je to moje první zkušenost. Doufám, že nabídne dobrý hokej i atmosféru,“ uvedl Holík pro klubový web Zubrů.

Tradičně dobrá atmosféra v přerovské kabině už se dle všeho přenáší také na gólmany, přestože s Danielem Dvořákem si to Holík nejspíš na ledě „rozdá“ o svou porci času v zápasech.

„Známe se dlouho, v mládeži jsme proti sobě často chytali. Teď jsme se potkali v jednom týmu, je to hrozně fajn kluk, stejně jako Michal Postava. Jsme zhruba stejně staří, ve všem najdeme společné slovo, společná témata,“ prozradil Martin Holík.

V pozadí příchodu obou nových přerovských brankářů stojí Jiří Sklenář. Videokouč a trenér gólmanů Zubrů dobře zná také Holíka, s nímž pracoval v mládeži Komety Brno.

„Pan Sklenář je výborný trenér. Všechno má dokonale propracované, ať už jde o přípravu na tréninky, na zápasy nebo rozbory situací na videu. Jeho pomoc je pro nás brankáře obrovské plus,“ je Holík spokojen.

Rodáka z Hodonína tak po druholigových štacích v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě čeká posun o úroveň výš.

Zvládne jej?