V Jihlavě Zubři inkasovali jen dva góly i díky spolehlivému Holíkovi. Dařilo se také směrem dopředu, výsledkem byla překvapivá a zasloužená výhra 4:2.

„Až na prvních zhruba deset minut dodržovali maximálně stanovený plán. Za mě to bylo velice důležité vítězství hlavně díky tomu, že si kluci plnili to, co měli. V zápasech předtím jsme hlavně v první třetině většinou ztráceli. Změnili jsme k tomuto přístup,“ prozradil Jiří Sklenář, který díky videu stojí za taktickou přípravou celého týmu.

Na starosti ale má taky gólmany. A jak se zdá, našel potenciální jedničku.

„Martin podává spolehlivé a jisté výkony. Pracuje pro tým a tým pracuje pro něj. Je pro něj důležité, že chytá zápasy. Protože se letos nehraje druhá liga, bylo to pro něj těžší. Díky tomu, že mu vyšel zápas s Kladnem, získal sebedůvěru. Je to dobrý komunikativní kluk, mužstvo pro něj pracuje,“ popsal Holíkův přínos pro tým.

Martin Holík
Holík je stále bez porážky. Čím vypjatější zápas, tím víc si to užívám, říká

„Vyhráno“ ale 21letý nadějný brankář ještě nemá. Přestupové okno se zavře až s koncem ledna.

„Ještě řešíme jedno jméno,“ přiznal Jiří Sklenář. Uvidíme, jestli to vyjde, nebo ne. Pokud by to nevyšlo, máme dvojici Martin Holík – Míša Postava. S nimi bychom šli do zbytku sezony,“ dodal kouč.

Trošku nečekaný byl konec Daniela Dvořáka v Přerově. Ten vloni neudělal nejlepší dojem v konkurenčním Prostějově, první třetina utkání s Havířovem pak byla jeho poslední také u Zubrů. Klub to oznámil minulý pátek.

„S trenéry jsme se takto rozhodli i skrz příští sezonu. Pozici číslo jedna bychom stejně v další sezoně řešili jinak, tak jsme se rozhodli se s Danielem rozejít ještě před koncem přestupního termínu, aby i on měl ještě šanci si něco najít,“ vysvětlil Jiří Sklenář.

Roman Pšurný
Přerovský Plekanec? Pšurný zraje dál a čeká třetího potomka

Třetím elitním soupeřem na venkovním ledě v řadě bude pro Zubry Poruba. Našlapaný tým chtěl v tomto ročníku atakovat postupové příčky, zatím okupuje šesté místo tabulky, pouhý bod za čtvrtým Přerovem.

„Náročný soupeř to bude určitě, má velice kvalitní mužstvo. Dobře se připravíme u videa a během pátečního tréninku. Bude to o tom, jak budeme dodržovat plán. Pokud se nám to podaří, máme tam šanci uspět,“ věří Jiří Sklenář.

Pokud by se to Hanákům povedlo, venku by uspěli už počtvrté v řadě, celkově by se jednalo o pátý triumf za sebou. „Venkovní zápasy doteď nebyly naší silnou stránkou. Jsme rádi za to, že to postupně měníme. I skrz to, že teď máme spoustu venkovních zápasů,“ uzavřel Sklenář.