„Bude to velká akce, tak jako vloni v Itálii. Máme to tady doma, což bude pro fanoušky super zážitek,“ těší se Pavel Hanák, který se vloni konečně dočkal velké reprezentační akce. A vyšla mu na jedničku.

Letos český tým prověří ve skupině výběry Austrálie, Slovinska, Švédska a Francie. Vyřazovací boje jsou pak na programu od čtvrtka do soboty. „Bude to extrémně těžké. Vloni jsme celé play-off prošli s nejtěsnějšími výsledky. Letos se navíc zúčastní i Švédové. Uvidíme, jaký tým poskládáme,“ nechce Hanák vyhlašovat ty nejvyšší ambice.

PŘIDAJÍ ČEŠI PÁTÝ TITUL V ŘADĚ?

Jenže ono se to nabízí. Světový šampionát této kategorie se uskuteční podeváté. Šestkrát triumfovali Češi, dvakrát Francie. Pokud by však domácí tým obhájil zlato z loňska, radoval by se už popáté v řadě!

„Budou to určitě boje, ta úroveň je rok od roku vyšší. Dorazí i nové týmy, které tuto kategorii nikdy nehrály,“ prozradil manažer přerovského inline hokejového oddílu Night Birds Patrik Škandera, který pochopitelně řeší i organizaci celé akce.

„Řešil jsem to já i s Pavlem Hanákem tak, aby to neuškodilo přípravě hokejistů ani inline hokejového klubu,“ prozradil Škandera a pokračoval:

„Ve hře byla Itálie nebo Česko. V Itálii to bylo loni, rozhodlo také to, jaký tady máme stadion. Už se tady konalo finále první ligy, minulý rok finále mládežnických kategorií. Postavili jsme to tady na vysokou úroveň, co se organizace týče,“ uvedl Patrik Škandera.

První utkání sehraje česká reprezentace v MEO Aréně již v pondělí od 10.30 proti Austrálii. V 18 hodin stejný den je na programu zahajovací ceremoniál, následovat bude duel Česka a Slovinska.

Program českého týmu na MS Masters v Přerově 14. 5. ČR – Austrálie (10.30)
14. 5. ČR – Slovinsko (18.30)
15. 5. ČR – Švédsko (18.00)
16. 5. ČR – Francie (18.00)
17. 5. příp. čtvrtfinále (19.30)
18. 5. příp. semifinále (19.30)
19. 5. příp. finále (19.30)