Zápas měl zcela odlišný průběh. Zubři se po celé utkání soustředili na pozornou obranu, která dělala jen minimum chyb.

Opřít se mohli znovu o stoprocentní výkon Radka Tihláře, a tak i přesto, že domácí měli častěji puk na svých holích a více stříleli, nedokázali Zubrům vsítit více než jednu branku.

Do utkání už nastoupil znovu v prvním útoku Sprušil, post zraněného Kotáska ve druhém lajně zaujal Coufal, který jako jediný zbyl ze třetího útoku. V něm chyběl Goiš i Kohút. Celý třetí útok tak byl nahrazen Menšíkem, Kolářem a Martinákem.

Na střídačce ještě útočníky doplňovali Kundrátek s Málkem. Obrana hrála na tři dvojice, v té první chyběl Faltýnek. Pavlas se tak posunul k Palovi, jeho místo ve druhé řadě obsadil Halouska.

Utkání začali Zubři výborně. Hned od úvodu začali prověřovat domácího Gleicha ze všech pozic. Hned po odehraných 86 sekundách sklízeli poprvé „ovoce“ svého náporu.

Kočara v obranném pásmu vybojoval puk a přihrál jej Coufalovi, který se spolu s Hanákem dostal do akce dvou proti jednomu. V útočném pásmu Coufal vystřelil, gólman však puk nezachytil a Hanák celou akci zakončoval střelou do prázdné brány – 0:1.

Také Bobři se snažili dostat před Tihláře, ovšem jejich akce se vynikající obraně Zubrů dařilo likvidovat ještě před zakončením. Teprve v 6. minutě se podařilo Bobrům vyrovnat hru a své kvality začal přítomným divákům a hráčům předvádět i Tihlář.

Velmi nebezpečnou šanci měli domácí až při svém oslabení 18 sekund před první sirénou, kdy hned z buly prověřili pozornost přerovského brankáře, ale jeho zkouška dopadla na výbornou.

Na počátku 2. třetiny ještě Zubři dohrávali jednu minutu z přesilové hry a během ní se do dvou šancí probojoval Kočara.

Po odehrané minutě obrana Zubrů zapomněla, že se má za chvíli z trestné lavice do hry vrátit domácí Vnenk. Ten si najel nikým nehlídán na modrou útočnou čáru, kam mu přesný pas poslal Sochorek. Sólový nájezd domácí hráč zakončil střelou nad Tihlářovu lapačku – 1:1.

Ve 24. minutě si šel „zchladit hlavu“ za hrubost na trestnou lavici domácí Kovář a Zubři toho dokázali využít. Od modré čáry prudce pálil Sedlák a Gleich jeho střelu jen vyrazil. K puku se dostal Pavlas a měl před sebou znovu z velké části odkrytou domácí svatyni – 1:2.

Před přerovskou brankou bylo horko ve větší část závěrečné dvacetiminutovky. Gólman Tihlář ale přiváděl domácí hráče k zoufalství, a tak platilo staré známé pravidlo „nedáš – dostaneš“.

Z protiútoku se dostal do útočného pásma Kočara. Jeho první střelecký pokus byl ještě vyražen, dojíždějící Halouska však puk vybojoval a přihrál Kočarovi do volného prostoru. Ten už měl před sebou opět větší část brány prázdnou, a tak pro něj nebyl nejmenší problém zvýšit na 3:1.

Zubři až do konce utkání Bobry ani v oslabení nebo při power-play nepustili do žádné vážnější šance, a tak si zaslouženě odvezli tři body.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 22. Vnenk (Sochorek) – 2. Hanák (Coufal, Kočara), 26. Pavlas (Sedlák), 47. Kočara (Halouska). Vyloučení: 8:9 navíc Lhotský (Valašské Meziříčí) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Střely: 43:27. Buly: 38:30. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Bobři Val. Meziříčí: Gleich – Blažek, Bokroš, Brunec, O. Dvořák, P. Dvořák, Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Vašut, Vnenk.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Pavlas, Halouska, Osina, Vlček, Novák – Sedlák, Sprušil, Ditrich – Coufal, Hanák, Kočara – Menšík, Kolář, Martinák – Kundrátek, Málek.

Zubři předvedli ve Valašském Meziříčí vynikající hru dozadu, skvěle znovu zachytal Tihlář a tyto dva faktory byly základním stavebním kamenem vítězství. Přerovští svého soupeře tím pádem o bod přeskočili.

A protože jim do karet nahrála i porážka Hodonína na vlastním ledě se Vsetínem 3:4, probojovalo se Meo opět na první místo a jeho udržení má ve zbývajících dvou kolech základní části pouze ve svých rukou.

Ve středu 3. března hrají Zubři od 18 hodin doma s Opavou a základní část poté uzavřou v sobotu 6. března utkáním v Novém Jičíně.

KAREL PETR