Přerovští po dvou minutách vedli 2:0, ale pak se zbytečnými chybami připravili o brankovou výhodu. Rozhodnutí přinesla až poslední třetina, kterou Meo zvládlo a zaslouženě si z Karviné odvezlo tři body.

SK Karviná-HC ZUBR Přerov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Utkání mělo jasného favorita. Zatímco Přerov se těšil po třech zápasech z plného počtu bodů, hokejisté Karviné se krčili ve spodních patrech tabulky s pouhým bodem. Hostující trenér Svoboda musel oželet služby Michala Schöna, který v minulém utkání přišel o několik zubů a postihla jej horečka.

Místo něj nastoupil do třetí formace Filip Kupec. Zubři posilněni vítězstvím nad Technikou se do soupeře pustili už od prvních minut. Po rychlém přechodu do útoku a přečíslení dva na jednoho se prosadilo duo Ditrich-Sprušil, když druhý jmenovaný po ideální přihrávce překonal gólmana.

Po dalších sedmatřiceti sekundách to bylo 0:2. Sedlář zkusil z ostrého úhlu připravenost domácí jedničky a byl úspěšný. Zanedlouho se dostal do slibné pozice Šťastný, ale neúspěšně. Karviná se dostala do hry takřka z první větší šance. Vašíkova střela sice minula Láníčkovu svatyni, ale odražený puk se dostal až na hokejku Hublíka, a ten si s ním už věděl rady - 1:2.

Karviné po brance narostla křídla a začínala se více prosazovat do příležitostí. Láníček však byl pozorný. V osmé minutě mohl zařídit třetí branku Přerova Kolář, ale svůj sólový nájezd nezakončil podle svých představ. Následně si dvakrát vybral smůlu Sprušil, když ze svých akcí orazítkoval nejprve tyč a posléze i břevno. Do své další příležitosti se dostal i Šťastný, ale trefil jen gólmana.

V prostředním dějství dostali Zubři podruhé výhodu přesilové hry pěti proti třem, ale Sprušil s Ditrichem svou šanci nezúročili. Přerovská „třiatřicítka“ ukázala svůj tah na bránu i v sedmatřicáté minutě a soupeř si musel pomoci faulem, aby nedošlo k vyložené šanci.

Během další přesilovky si Meo vytvořilo několik střeleckých pozic, ale často zbytečně ztrácelo puky a tím se obíralo o drahocenný čas početní výhody. Karviná právě jednu z takových chyb využila a ve svém oslabení se rázem dostala do hry. Autorem branky byl Kravčík - 2:2. Poslední dvacetiminutovka se prakticky odehrávala stejně jako ty předchozí.

Domácí se dostávali do šancí a Láníček mohl děkovat i konstrukci branky, která zabránila Karviné jít do vedení. V osmačtyřicáté minutě se do brejku dostal Hanák, ale branku minul. Klíčový okamžik přišel v končící padesáté minutě, kdy Faltýnkovu nabídku zužitkoval Jelínek a strhl vedení na stranu Přerova. Meo vzápětí muselo přečkat sérii několika vyloučení, včetně téměř minutového oslabení o dva hráče v poli.

Taktická hra však opět slavila úspěch. Výborný forčeking domácím prakticky znemožnil se natrvalo usadit v obranném pásmu protivníka. Definitivní pojistku přidal v osmapadesáté minutě Šťastný, který blafákem nedal Volfovi šanci - 2:4. Zbytek utkání už svěřenci trenéra Svobody kontrolovali, zcela zaslouženě si připsali čtvrtou výhru sezony a prodloužili tak svou vítěznou sérii.

Branky: 3.54 Hublík (Vaštík), 38.56 Kravčík - 1.16 Sprušil (Ditrich), 1.53 Sedlář (Kupec, Rajnoha), 49.53 Jelínek (Faltýnek), 57.20 Šťastný (Rajnoha).

Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. Oslabení: 1:1. Buly: 40:34. Poměr střel: 38:34.

Sestava: Láníček - Faltýnek, Novák, Hruška, Pala, Tomáš, P. Rajnoha, Bauer, Ferenc - Jelínek, Hanák, Šťastný - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kupec, Sedlář, Frieb - Holík, Čopák.

„Utkání jsme rozehráli velice dobře, ale pak jsme soupeře podcenili a tak ho pustili do hry. Karviná disponuje mladými hráči, kteří dobře bruslí, a tím nás dostávali pod tlak. Hokejová krása sice utkání trošku chyběla, ale bojovností jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ uvedl po utkání Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Prodloužit vítěznou sérii mohou přerovští hokejisté v neděli 7. října, kdy od 17 hodin přivítají na svém kluzišti Hodonín.