Hokej se však hraje až do šedesáté minuty, a to se stalo pro žlutomodré osudným. V posledních sekundách zápasu vsadili hosté na power-play. Následný narůstající tlak zužitkovali brankou, na kterou již v čase 59.59 nebylo možné reagovat. To tedy nakonec rozhodlo o faktu, že se oba soupeři rozešli smírně.

HC Minor 2000 Přerov-HC Nový Jičín 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)

Stejně jako v minulém utkání se do přerovské branky postavil Michal Láníček. Premiérově se na ledě představila dvě nová jména sestavy, útočníci Tomáš Červený a Michal Schön. Zápas začal ve svižném tempu a po čtyřiceti sekundách se k radosti domácího publika prosadil střelou z hranice kruhu Pavel Hanák - 1:0.

Tentýž hráč si zakrátko během přesilové hry najel do ideální pozice, ale přihrávku se mu zpracovat nepodařilo. V páté minutě se v plné parádě předvedla druhá formace. Ditrich se z rohu neohroženě vydal před branku soupeře a přesným pasem nabídl šanci Sprušilovi, pro kterého nebylo problémem ji úspěšně zakončit - 2:0. Přerovu evidentně narostla křídla a dalo se říct, že byl na ledě pánem.

Dalším slibnou akcí se prezentoval Hanák, jenž málem využil z otočky nepozornosti obrany. V osmé minutě se opět obraně vysmýkl Ditrich, ale k přímému ohrožení Jagoše se nedostal. Hosté dali o sobě vědět v jedenácté minutě, kdy se kombinační hrou ocitli až před samotným Láníčkem, ten však v poslední chvíli hokejkou zamezil puku do odkryté svatyně. Další zákrok si připsal po akci Vašuta a střele Jakubů.

V závěru první části hry se po dvou trestech naskytla domácím téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Nicméně jak Faltýnek, tak ani Hruška puk do sítě nedostali. Druhá třetina přinesla další rychlý gól, který však tentokrát padl do sítě Přerova. Lhotského pokus takřka od modré Láníček nedokázal dostatečně ztlumit a kotouč se překvapivě ocitl za jeho zády - 2:1.

Přerovskému celku začala váznou souhra a naopak soupeř se dostal do hry. Domácí gólman si na nedostatek vytíženosti stěžovat nemohl. Oddechnout si mohl při pokusu Kabeláče, který zaduněl na zadním mantinelu. Bylo vidět, že hosté zkrátka přebírají otěže zápasu do svých rukou. Novojičínští v polovině utkání vystřídali brankáře, Jagoš přenechal své místo Šrámkovi.

Nový strážce branky dlouho větší práci neměl. Jeho betony prověřil až za tři minuty Pala. Vyrovnání přišlo v sedmatřicáté minutě z hokejky Jakubů, byla tím využita dvojnásobná přesilovka a začínalo se od začátku. V závěrečném dějství se hra ještě více přiostřila a tento fakt začal ovlivňovat i samotnou hru týmů.

Zbytečně tvrdé zákroky hostů u hrazení stupňovaly vyhrocenost zápasu. Rozhodčí však byl víceméně pozorný a fauly trestal. Na domácích byla opět vidět snaha bojovat o příznivější výsledek. Pala a po něm i Ditrich nezakončili přesně slibně se rozvíjející akce. V dvaapadesáté minutě byl přerovský Rusek atakován Vašutem do brankoviště a došlo na první větší konflikt. Ten se vystupňoval až do boxerské výměny názorů. Oba hříšníci se následně museli poroučet do sprch.

V šestapadesáté minutě se opět rozjásal nepříliš zaplněný stadion, když dravý průnik Schöna zakončil Kroupa přesnou střelou mezi betony - 3:2. Zápas vypadal nadějně, jenže poslední minuta byla pekelnou cestou. V závaru před domácí svatyní se nejlépe orientoval Koloničný a sekundu před koncem dal výsledku konečnou podobu.

Branky: 0.40 Hanák (Jelínek), 4.40 Sprušil (Ditrich, Schön), 55.21 Kroupa (Schön) - 20.30 Lhotský, 36.28 Jakubu, 59.59 Koloničný (Uhlár).

Vyloučení: 8:13. Využití: 0:1. Buly: 38:26.

Sestavy

Přerov: Láníček (Krejčí) - Bauer, Faltýnek, Pala, Hruška, Tomáš - Schön, Jelínek, Hanák, Rusek, Sprušil, Ditrich, Kolář, Kroupa, Červený, Frieb, Kašpar, Sedlář, Kupec.

Nový Jičín: Jagoš (31. Šrámek) - Gulda, Vašut, Hruškovský, Andrýsek, Koloničný, Chalupa, Jakubu, Červenka, Lhotský, Glabazňa, Toman, Kabeláč, Polák, Sluštík, Skaloš, Hrubý, Uhlár.

„Je škoda, že pořád ještě nejsme kompletní, kádr je hotový tak ze sedmdesáti procent. My potřebujeme hlavně odehrát vítězné utkání o dva, o tři góly, aby se hráči uklidnili. Neboť gól, který jsme dostali v poslední třetině, přesně odpovídá rozpoložení, v jakém se momentálně družstvo nachází. Ale celkově si myslím, že výsledek 3:3 není zase tak špatný, “ uvedl Leoš Zajíc, trenér HC Minoru 2000 Přerov.

Přerov tedy stále čeká na svou první výhru. Další příležitost bude mít v pátek 31. srpna na ledě Uničova. Utkání začíná v 18 hodin.