HC Nový Jičín–HC Minor 2000 Přerov 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Na začátku střetnutí měl přerovský gólman Láníček více práce a také první inkasoval. V čase 8.17 ho v přesilové hře překonal Andrýsek. Vyrovnání se Meo dočkalo po pěkné Kolářově přihrávce, která našla před modrou čarou Sprušila a ten blafákem vyrovnal.

Pětapadesát sekund poté tečoval do Urbánkovy branky Ditrich prudkou střelu Paly a otočil vývoj utkání. Po změně stran se domácí dočkali vyrovnání Glabazňovou střelou do vinklu.

V polovině zápasu vyměnil Nový Jičín sestavu, když do šatny odešly dvě pětky hrající do této chvíle, nahradily je dvě nové a v brance se představil Šrámek. Krátce poté v čase 31.15 využili domácí druhou přesilovou hru - 3:2. Před odchodem do kabin se prosadil hostující Frieb a bylo opět vyrovnáno.

Ve třetí třetině diktovali tempo hry přerovští hokejisté, ale byli to paradoxně oni, kdo toto dějství prohrál. Už 103 sekund po jeho zahájení se domácí dostali před Láníčka. Ten ještě Polákovu střelu stačil vyrazit, ale na Skalošovu dorážku byl krátký.

Přerov se snažil o vyrovnání, ovšem Šrámka už nepřekonal. Minutu a půl před koncem se pokusil o power-play, výsledkem však byl kotouč v opuštěné kleci - 5:3.

Na závěr si oba týmy ještě vyzkoušely samostatné nájezdy. Za Přerov se z pětice Pala, Ditrich, Rusek, Jelínek a Kolář nikdo neprosadil, a když Láníček jednou inkasoval, prohrálo Meo i na trestná střílení.

Branky: 8.17 Andrýsek, 27.42 Glabazňa (Koloničný), 31.15 Skaloš (Uhlár), 41.43 Skaloš (Polák), 59.37 Štursa - 14.52 Sprušil (Kolář), 15.47 Ditrich (Pala), 38.44 Frieb (Rusek).

Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Buly: 33:26. Střely na branku: 34:31.

Rozhodčí: Kneblík - Adamec, Marek. Diváci: 60.

Sestavy

Nový Jičín: Urbánek (32. Šrámek), Kabeláč, Toman, Macháček, Glabazňa, Vašut, Slabý, Hübl, Melnár, Jakubu, Lhotský, Andrýsek, Skaloš, Chalupa, Hruškovský, Pokora, Štursa, Koloničný, Sluštík, Polák, Valchář, Uhlár.

Přerov: Láníček - Bauer, Pala, Hruška, Tomáš - Frieb, Jelínek, Rusek - Kolář, Ditrich, Sprušil - Kroupa, Sedlář, Zbranek - Kašpar.

Přerovský trenér Leoš Zajíc po utkání řekl: „Teď, v době, kdy se družstvo ještě stále hledá, to nebyl špatný výkon. Určitě se bylo na co dívat. Věděli jsme, že v minulých utkáních nás trochu trápila rozehrávka, ale dnes jsme hráli jen na čtyři obránce, takže se není čemu divit. Tým teď není kompletní. Chybí nám Faltýnek s Hanákem, což jsou kluci do první lajny a bylo vidět, že kompletní druhá lajna to družstvo v dnešním zápase táhla. Právě k nim se musí postupně přidat i ostatní lajny. Nechci tým teď ještě za každou cenu doplňovat, protože kvalitní hráči na trhu ještě určitě budou. Musíme být hlavně trpěliví a pokračovat v práci, protože zápasy prohráváme jen těsně. Věřím, že se dostaví výsledky, na které čekáme.“

Odvetné utkání je na programu v pátek 24. srpnaod 18 hodin na přerovském zimním stadionu.