Rozhovor s JANEM KOLÁŘEM

Pokud se ještě vrátíme do předsezonní přípravy, tak se Přerovu příliš nedařilo. Po devíti přátelských utkáních jste měli na kontě pouhé dvě výhry, počítáme-li i nedohrané utkání ve Šternberku. Dalo by se říci, že tým ještě nebyl natolik sehraný?

Určitě jedno vyhrané utkání v normální hrací době není zrovna lichotivý výsledek z přípravy. Rozehranost týmu a souhra jednotlivých pětek chce však svůj čas a vzhledem k předsezonní obměně kádru či absenci důležitých hráčů se to v některých zápasech jistě projevilo. Na druhou stranu nám tyto přípravné zápasy ukázaly, na čem musíme zapracovat, ale i přes dané výsledky splnily svůj účel.

První zápas sezony mohl mnohé napovědět. Nedělní zápas s Blanskem se Přerovu povedl na výbornou a vy jste patřil k hlavním strůjcům úspěchu. Předpokládám, že musíte být spokojený. Kde hledat klíč k úspěchu?

První mistrák vyšel nejen mně, ale i celému týmu.V obraně jsme zahrálimnohem lépe než v předchozích zápasech a navíc parádně zachytal Láňa. Na trénincích jsme se více zaměřili na defenzívu, což byl základ úspěchu. Jistě v ní máme ještě co zlepšovat, ale vše musí jít postupně. Za ty góly jsem určitě rád, přišly ve vhodnou chvíli, kdy byl vývoj utkání velmi vyrovnaný. Spokojený jsem také s tím, že jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce a ještě bez inkasovaného gólu, i když nutno přiznat, že jsme si o něj někdy zbytečným vyloučením pěkně koledovali.

Zejména druhá branka byla jako z hokejové učebnice. Když jste se ocitl zcela sám před brankářem, vyplynulo zakončení z dané situace, nebo jste předem byl připraven na bekhendový blafák?

No, už jsme se s Didim pomalu smáli, že umím jen brankářům převracet rukavice, aby mi tam padl gól. Jsem rád, že to jde i jinak! I když nájezdy jsou pravidelnou součástí závěru tréninku a leccos při nich zkoušíme, tato situace vyplynula přímo ze hry. Marek tam na sebe natáhl oba obránce a výborněmi přihrál. Při té bekhendové kličce už jsem nad ničím nepřemýšlel, jen jsem věděl, že musím puk zvednout nahoru. Bylo to však o něco dřív, než jsem sám čekal, protože mi gólman chtěl puk vypíchnout, ale povedlo se…

Jak se vám hraje v jedné lajně s takovými hráči, jakými jsou Antonín Sprušil a Marek Ditrich?

Parádně. Oba jsou to rychlý, šikovní hráči na puku a mají cit pro hru. Lajnu také navíc vhodně doplňují beci Palič s Hrušou. Osobně to beru jako jistou satisfakci, kdy jsem téměř po celou dobu hrával po třetích a čtvrtých pětkách, kde se na vás tolik nesází. Teď si hokej užívám mnohem víc. Je to však pro mě zároveň také výzva a nová role v týmu.

Loni to klukům s Rosťou Sabelou skvěle šlapalo. Já jsem ale rovnou řekl, že nebudu a ani nechci nikoho nahrazovat. Proto jsme se domluvili, že jako »levaso« jim v první řadě budu pořádně bránit a oni budou dávat góly a samozřejmě pak nikdo nemůže být proti, když se k nim někdy přidám.

Vedení klubu oznámilo, že by bylo rádo, kdyby tým navázal na loňské úspěšné tažení a opět bojoval o postup do vyšší soutěže. Jaké vy z pohledu hráče vidíte možné ambice?

Zatím se podle průběžného vývoje kopíruje loňská sezona - příchod nových hráčů, horší výsledky v přípravě a zdařilý vstup do hlavního období. S podpisem nového významného sponzora je od vedení na místě žádat minimálně stejné či lepší výsledky v této sezoně.

Liga je však velmi vyrovnaná a chuť se lepšit mají všechna družstva. Bude hodně záležet, jak chytneme první kola soutěže a jakou v dalším průběhu sezony vytvoříme partu.

Základem pro úspěch však bude účast v play-off, a pro tu musíme udělat všichni maximum. Po vhodném doplnění kádru se už pak může dít cokoliv, a třeba dokážeme dokončit i to, po čem jsme směle sahali minulou sezonu.

Vytyčil jste si před sezonou nějaký cíl, kterého byste rád dosáhl?

Já jsem si zatím nikdy osobní cíl do žádné sezony nekladl a neudělám to ani letos, připadnemi to svazující. Navíc v hokeji existuje spousta důvodů, proč se vám vytyčený cíl nepodaří naplnit. Mám však jistá přání - zůstat bez zranění a nemoci a hlavně se hokejem bavit. Moc rád bych také přispěl k tomu, abychom to s týmem dotáhli co nejdál a dokázali přilákat více diváků, zejména pak ty, co pořád ještě váhají mezi televizí a přímou atmosférou hokejového zápasu.

Co byste vzkázal přerovským fanouškům?

Mohl bych snad mluvit za každého hráče z kabiny, že je při zápasech plně vnímáme a že nám jejich podpora hodně pomáhá, a to i tehdy, když se hra zrovna nedaří. Budeme určitě všichni rádi, když si na nás, zvláště doma, udělají čas a budou chodit v co nejhojnějším počtu, protože jsou opravdu skvělí - ostatní týmy nám mohou takové fanoušky jen závidět!