Domácí ale v téže třetině srovnali. Meo již od druhého dějství nedokázalo se soupeřem udržet krok.

Přesilové hry, to byla specialita domácích, kteří uštědřili Zubrům vysoký debakl.

HC Orlová – HC ZUBR Přerov 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Do zápasu vstoupili Zubři bojovně naladěni a už po necelé minutě se v dobré šanci objevil Sprušil. Jeho zakončení po přihrávce Korčáka ale brankář Šafránek vykryl.

Ve třetí minutě hrál Přerov přesilovku, ve které nebezpečně pálil Hruška. Po něm zkoušel střelecké štěstí i Mališka avšak bezbrankové skóre se nezměnilo. Série vyloučení na straně domácích měla poté další pokračování a na začátku 10. minuty přišel první gól zápasu, když Pala přihrál do jízdy Sprušilovi, který propálil Šafránka.

O chvíli později nechala domácí obrana před brankou volného Koláře, ten ale z otočky nezamířil přesně. V úvodu 14. minuty už bylo vyrovnáno.

Dvojice útočníků Grygar a Studený si v přesilovce pohrála s přerovskou defenzivou a prvně jmenovaný dorážel do téměř prázdné branky – 1:1. Zanedlouho přinesla šanci Zubrů, dokonce v oslabení, kdy se sám před Šafránkem objevil Rusek, ale puk si cestu do branky nenašel. Od prostřední třetiny se karty doslova obrátily.

Domácím k větší aktivitě pomohl rychlý gól, který na začátku 22. minuty vstřelil Potočný – 2:1. O chvíli později přišla další branka a Orlová si opět zapsala čárku do kolonky využitých přesilovek – po souhře Kotáska se Samiecem pálil tentokrát přesně Blatoň.

Přesně v polovině utkání měli domácí výhodu dvou mužů na ledě, ale tentokrát oslabená přerovská obrana neinkasovala. Ve 34. minutě se po dlouhé době dostalo do šance Meo. Souhra Sprušila s Mališkou ale vyšla gólově naprázdno.

Naopak o chvíli později byli opět úspěšní orlovští. Po přihrávce Škatuly si Minařík vyjel až před Krejčího a přesnou tvrdou střelou zvýšil už na 4:1. V posledních vteřinách druhé třetiny ještě zahrozili i Zubři. Rakovi ale u tyčky puk sjel z hole. Závěrečné dějství přineslo raketový start domácích. Po 25 sekundách se dostal v útočném pásmu k puku Dušek a soupeř slavil popáté.

Zubři byli v této části hry pod velkým tlakem a při sporadických útočných akcích naráželi na dobře fungující obranu. Ve 46. minutě domácí zakončili půltucet gólů. Lehkou střelu Grygara totiž tečoval přesně za Krejčího záda Mintěl – 6:1. Tři minuty před koncem utkání zasadila Orlová přerovským ještě sedmý úder.

Podruhé v utkání se do střelecké listiny zapsal útočník Blatoň a stanovil tak konečný výsledek pro Přerov velmi nepovedeného zápasu na 7:1.

Statistiky

Branky: 14. Grygar (Studený, Vydra), 22. Potočný (Machálek), 23. Blatoň (Samiec) 37. Minařík (Škatula, Machálek) 41. Dušek (Grygar), 46. Mintěl (Grygar, Dušek) 57. Blatoň (Kotásek) – 10. Sprušil (Pala).

Vyloučení: 8:15, využití: 4:1, střely na branku: 47:34, buly: 45:41, diváci: 550.

Sestavy

HC Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Urbánek, Mrazík, Goláb – Grygar, Studený, Dušek – Škatula, Potočný, Minařík – Samiec, Blatoň, Kotásek – Lukaštík, Kraft, Chomič.

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Hruška, Ryšánek, Vlček, Bauer – Mališka, Sprušil, Korčák – Martinák, Šimo, Rak, – Kolář, Hanák, Rusek – Kupec, Kundrátek.

Ohlasy trenérů

Petr Česlík (HC Orlová): „V první třetině nám hra příliš nesvědčila. Byli jsme hodně vylučovaní. Pak nám to ale vyšlo a v přesilovkách jsme dávali góly. Myslím si, že jsme podali opravdu dobrý výkon. Hlavně v obraně, kde jsme neměli nějaké velké chyby a až na pár okamžiků v první třetině jsme soupeře nepustili do přečíslení.“

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov):„V době, kdy jsme ještě hráli v pěti, a hrál se slušný hokej, tak jsme měli několik slibných šancí a mohli jsme soupeři ve skóre více odskočit. Nekonečná řada oslabení nám pak celou naši hru úplně rozbila. Chyběla nám tady zkušenost a nehráli jsme optimálně. Je potřeba na toto utkání velmi rychle zapomenout a dobře se nachystat na středeční domácí zápas se Šumperkem."

Jak již trenér Beck naznačil, další utkání čeká jeho svěřence ve středu 22. října, kdy se na domácím ledě od 18 hodin utkají s Šumperkem. Bude se jistě jednat o velice atraktivní utkání a žádný z fanoušků by si jej neměl nechat ujít!