Na přerovský zimní stadion poprvé v historii zavítá tým HC Spartak Pelhřimov. Loňský účastník skupiny střed 2. hokejové ligy přijede do Přerova povzbuzen výhrou nad Šternberkem z předchozího zápasu.

Pro přerovské hokejisty a fanoušky je tým HC Spartak Pelhřimov velkou neznámou. Kromě zápasů mládežnických týmů se Přerov s Pelhřimovem v ligové soutěži nikdy nesetkal.

Tým Spartaku doplatil na červnovou reorganizaci druhé hokejové ligy ze všech nejvíce, ale nakonec po dlouhých jednáních se sponzory do soutěže, která se pro letošní rok rozdělila pouze na dvě skupiny, nastoupil.

K zápasům tak hokejisté Pelhřimova musejí mnohdy překonat více než dvousetkilometrové vzdálenosti. Po šestém ligovém kole patří Pelhřimovu zatím v tabulce jedenáctá příčka. Hned první mistrovský zápas Spartaku přinesl překvapení na opavském ledě, kde tým Pelhřimova, vedený zkušeným trenérem Ladislavem Koldou zvítězil 4:1. Poté však přišla série čtyř zápasů bez tříbodového vítězství a hokejisté z města kuriozit a rekordů se rázem propadli až do dolních pater tabulky.

V minulém kole už ale Pelhřimov konečně protrhl střeleckou smůlu a na domácím ledě porazil tradičně nepříjemný a nevyzpytatelný Šternberk 5:2.

Nejvzdálenější soupeř přerovských hokejistů ulovil během letní přípravy kvalitní posilu do branky. Ondřej Jirkův v uplynulých dvou letech střežil branku Blanska a patřil k brankářům s nejnižším počtem obdržených branek na zápas.

Jeho kvalitním náhradníkem je pro letošní sezonu Jakub Kaiseršot. Obranným klenotem Pelhřimova se dá nazvat Petr Kuchyňa. Odchovanec jihlavského hokeje s bohatými zkušenostmi z extraligy patří k nejzkušenějším bekům letošní druhé ligy.

V sestavě Spartaku ale nalezneme ještě další zkušené hráče. Dalším je tvrdý obránce Martin Meloun, někdejší hráč Havlíčkova Brodu. Třetím do party řízných beků je Radek Smetana, který v Pelhřimově působí již pěknou řádku let. V ofenzívě představuje největší nebezpečí Martin Tecl.

Loňský král střelců nezaostává ani letos a po šesti kolech patří k nejproduktivnějším hráčům. V minulém utkání proti Šternberku se výborným výkonem prezentoval také mladý forvard Martin Heřman, který vstřelil dvě branky a v současné době dokonce vede kanadské bodování týmu. Do skupiny tradičně bodujících hráčů musíme ještě zařadit také Marka Anderleho a Tomáše Plachého.

(an)