Domácí se v úvodní třetině ujali dvoubrankového vedení, které v závěrečném dějství dokázali ještě zvýšit.

O jedinou branku přerovského týmu se postaral v 54. minutě v oslabení Antonín Sprušil. Série porážek se tak rozrostla už na šest zápasů.

VSK Technika Brno – HC ZUBR Přerov 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Hosté dokázali vzdorovat svému soupeři deset minut. Během nich se hrálo převážně nahoru-dolů. V osmé minutě zaútočil nebezpečně Korčák, brankáři Nešťákovi však vyprášil jen levý beton. V 10. minutě se málem do sólového nájezdu dostal Korotvička, Štefl však včas vyjel a puk dokázal vyrazit z útočného pásma.

V čase 11.32 při hře čtyři proti čtyřem přišel velký kiks rozhodčích, který by se neměl stávat. Technika se do útočného pásma dostala dvoumetrovým offsidem a trojice sudích se nedohodla jak situaci posoudit. Zubři už důsledně nebránili, jelikož se ozval zvuk píšťalky. Domácí však hráli dál, poslali puk do branky a sudí gól uznal.

Zubři dlouho protestovali, trojice rozhodčích však po poradě gól uznala s tím, že se čárový upískl. Autorství přiznali Kučírkovi, asistenci si připsal Špok – 1:0. Pak se opakovala situace, kterou už známe z předchozích pěti zápasů. Meo chtělo, snahu nelze upřít, ale už to nešlo. Téměř celý zbytek zápasu se odehrával hlavně před přerovskou brankou.

Další výraznou šanci si Technika vypracovala v 16. minutě, sólový nájezd Šebka ale zlikvidoval faulem Ryšánek. Pomohlo to ale jen na chvíli, protože domácí toto vyloučení využili a střelou z boku zvýšil na 2:0 Mráz po přihrávce Sedláčka. Ve druhé třetině se hrstka diváků, která utkání sledovala, branky nedočkala.

Blíže k ní měli stále domácí hráči, kteří na přerovskou klec stříleli přeci jen častěji. Největší šanci si vytvořili ve 25. minutě, když za Šteflem zazvonila tyč. Jinak ale moc nestřílelo ani jedno z družstev. Největší šance Přerova v třetině by se hledala obtížně.

I když Zubři několikrát Nešťáka vyzkoušeli, vyloženou šanci si prakticky nevytvořili. Závěrečná dvacetiminutovka začala náporem domácích.

Ve 45. minutě Technika potrestala další vyloučení Zubrů pro hosty velmi nešťastným gólem. Prudká střela Maksy trefila velmi bolestivě Halousku a od něj změnil puk směr do levého vinklu. No, a když po ani ne minutě skončila v brance i akce trojice Benýšek, Látal, Liška a skóre se zvýšilo na 4:0, bylo definitivně rozhodnuto.

Štefla nahradil v bráně Krejčí a do konce zápasu musel ještě čelit devíti střelám. V 54. minutě se sice ve vlastním oslabení blýskl pěknou akcí po Faltýnkově přihrávce Sprušil, když jeho střela z kruhů prošla mezi Nešťákovými betony až do sítě. Meo však zůstalo znovu jen u jedné branky a s tímto počtem se vyhrává jen ve fotbale, v hokeji jen velmi výjimečně.

Za půl minuty dal výsledku konečnou podobu Jelínek po přihrávkách Mráze a Sedláčka, když se prosadil střelou z pěti metrů po ledě – 5:1. Prakticky na celé poslední dvě minuty dostali přerovští výhodu přesilovky pět na tři. Svého soupeře sice drželi v zámku, ale gólový efekt to už nepřineslo.

Statistiky

Branky: 11:32 Kučírek (Špok), 17:18 Mráz (Sedláček), 44:46 Maksa, 45:32 Liška (Látal, Benýšek), 53:52 Jelínek (Mráz, Sedláček) – 53:18 Sprušil (Faltýnek). Vyloučení: 8:7, využití: 3:0, v oslabení: 0:1, střely na branku: 45:31, buly: 46:27.

Sestavy

VSK Technika Brno: Nešťák – Zapletal, Habrovec, Kučírek, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář, Mráz, Sedláček, Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Látal, Odehnal, Benýšek, Němec, Tobiáš, Matouš.

HC ZUBR Přerov: Štefl (46. Krejčí) – Pala, Ryšánek, Hruška, Vlček, Halouska, Faltýnek, Bauer, Prinke – Kolář, Sprušil, Šimo, Martinák, Hanák, Rusek, Goiš, Žibrita, Korčák, Menšík, Mališka, Kundrátek.

Další utkání sehrají přerovští hokejisté ve středu 12. listopadu, když se na domácím ledě utkají od 18 hodin s Uničovem. Přijďte je podpořit a pomoci jim protrhnout černou sérii.

Aleš Novotný