Zápas zůstal dlouho otevřený. Zubři se sice ujali dvougólového vedení, díky svým chybám v obraně však umožnili soupeři ve druhé třetině srovnat.

V závěrečné dvacetiminutovce se ale opět projevila bojovnost přerovského celku, který dvěma rychlými góly ve 48. minutě strhl vedení na svou stranu a výsledek pojistil přesně dvě a půl minuty před koncem pátou trefou.

Velké mínus je ovšem zranění Vladimíra Kočary, který si ve 38. minutě zápasu zranil koleno.

HC ZUBR Přerov – HC Břeclav 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

O první branku utkání se postaral domácí Rusek, který si sjel po přihrávce od Halousky až před bránu a Chvátala v pohodě překonal. Ve 24. minutě po přihrávce Sprušila přišel další pas Halousky před branku na Vlčka, a ten z první prudkou ranou zvýšil na 2:0.

O čtyři minuty později však obrana Zubrů zaváhala a pustila soupeře do přečíslení dvou na jednoho. Novák se rozhodl před bránou přihrát na Zemana a Sedláček neměl šanci gólu zabránit.

Vyrovnání přineslo přečíslení dvou na samotného Sedláčka, který byl bezmocný a podruhé inkasoval. V poslední třetině se zvýšilo tempo a oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu. Po sérii několika vyloučení přišla 48. minuta, která hosty srazila definitivně do kolen. Dva slepené góly Koláře a Raka Zubry uklidnily a zápas už dovedli do vítězného konce.

Na konečných 5:2 ještě v závěru po chytré přihrávce od Ruska zvýšil Martinák.

Branky: 13:45 Rusek (Halouska), 23:25 Vlček (Halouska, Sprušil), 47:12 Kolář (Mališka), 47:59 Rak, 57:30 Martinák (Rusek, Hanák) – 27:40 Zeman (Novák), 34:56 Kárný (Barák).

Statistiky: Vyloučení: 7:4, využití: 1:0, střely na branku: 51:36, buly: 50:31, diváci: 900.

Sestava HC ZUBR Přerov: Sedláček – Hruška, Halouska, Vlček, Ryšánek, Prinke, J. Ferenc, Bauer – Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kolář, Hanák, Rusek, Finsterle, Kundrátek, Kupec.

Jaroslav Beck, trenér HC ZUBR Přerov: "Pro nás je teď každý zápas velmi těžký. Zvláště po tom, když nám ze sestavy vypadl i Vladimír Kočara. Útočné lajny se hodně těžko dávají dohromady a máme v obraně už čtyři hodně mladé hráče. Takže každý zápas prostě musíme hrát na krev a velmi pečlivě bránit.

Zápas dnes začal Tonda Sprušil parádní tyčkou a tím předurčil takový vývoj, že my jsme hráli, ale nemělo to ten správný důraz a šťávu. Proto soupeř dlouho tak nějak přežíval a dočkal se potom dvou brejků, kterým předcházel odražený puk. Břeclav má poměrně zkušené družstvo a dokázala to využít. S Kočarou to vypadá na neděli špatně.

Do zápasu v Orlové už by se snad mohl zapojit Korčák. Budeme hrát v podobné sestavě jako dnes. V neděli musíme hrát s velkým nasazením a dobře bránit. "

Jak už kouč Beck zmínil, v neděli hrají jeho svěřenci v Orlové. Před svými fanoušky se představí opět ve středu, když od 18 hodin ve velice pikantním a vypjatém utkání přivítají Šumperk.

Bude se jednat o vyhecované utkání na ledě i mezi fanoušky, tak neváhejte a přijďte se podívat na jedno z nejočekávanějších utkání základní části.