ROZHOVOR

Pavel Sedlák, manažer HC ZUBR Přerov

V přípravě jste vyhráli jediný zápas. Nebyly trochu obavy, že vstup do soutěže bude tragický?

Výkony v přípravě byly špatné, ale do družstva přicházeli stále noví a noví hráči a po konzultaci s trenérem dostávali prostor, aby ukázali, že do týmu patří. Ve většině těchto utkání jsme nastupovali ve velmi improvizované sestavě oproti té, která trénovala na trénincích.

I v takto poskládané sestavě jsme odehráli vyrovnaná utkání, ve kterých jsme většinou prohráli pouze o branku. Naše klíčové hráče jsme nemuseli tolik testovat, a proto ty výsledky byly pro nás nepříznivé.

Měli jsme určitě obavy ze vstupu do soutěže, ale vědomi si kvalit hráčského potenciálu v našem družstvu jsme zároveň věřili, že to bude dobré.

S prvním mistrovským utkáním se ale jakoby všechno otočilo o 180 stupňů a začalo se dařit…

Do prvního mistrovského utkání s Blanskem jsme již nastupovali v nejsilnější sestavě, která se vykrystalizovala z přípravných utkání. Tohle utkání bylo velmi důležité a nakoplo nás k výkonům, které poté následovaly.

Kdo tady byl, tak musel vidět obrovskou chuť kluků tenhle zápas vyhrát. Je pravda, že soupeř mohl také pomýšlet na vítězství, ale bojovnost týmu podpořená poctivou prací a trošku i to sportovní štěstí naklonily misku vah na naši stranu.

Jak to vypadá s pozicí trenéra? Před sezonou přišel Leoš Zajíc, ale těsně před startem ligy přebral tým asistent Radoslav Svoboda…

Pan Zajíc nám oznámil, že z pracovních důvodů kolem svojí firmy nemůže dál vést družstvo. Proto byl okamžitě osloven pan Svoboda, který do té doby působil u týmumužůjako asistent a vedl jako hlavní trenér žákovská družstva 8. a 9. třídy.

Znal kluky a nebyl tedy problém, aby s nimi okamžitě začal pracovat. Byl jmenován hlavním trenérem a tento krok se ukázal jako správný. Odvádí velmi dobrou práci, ze které máme všichni radost.

Podepsali jste tříletou smlouvu s pivovarem Zubr, který se stal hlavním partnerem přerovského hokeje. Dostali jste tedy finanční injekci. Bude se ještě nějak posilovat kádr?

Vstup hlavního sponzora, pivovaru Zubr, byl pro přerovský hokej obrovsky důležitý. Byl to a je stále impuls pro veškerou i nehokejovou veřejnost, že v Přerově jsou vytvořeny podmínky pro slušný chod klubu.

Kluci mají velmi dobré podmínky, aby vykonávali svoji práci co nejlépe, a zatím se jim to daří. Pivovar Zubr vstoupil do přerovského hokeje zpočátku zcela osamocen, a jakmile jiné firmy viděly, že jejich prostředky jsou účelně vynakládány, tak musím konstatovat, že se nám začíná dařit přemlouvat jiné přerovské firmy, aby věnovaly finance do našeho klubu.

Tyto finance jsou použity na chod klubu, materiální vybavení družstva a v neposlední řadě na možnost doplnění kádru. Určitě se pokusíme tým vhodně doplňovat, ale to největší posílení by mělo přijít před play-off, které doufám naši hráči vybojují.

Jaké jste měli a máte cíle v sezoně?

Jak už jsem před začátkem mistrovské sezony konstatoval, stále je hlavním úkolem postup družstva do play-off. I v dnešní době, kdymámevelmi slušnou pozici a tento úkol možnost splnit, je to stále hlavní cíl.

Je velmi brzo vést polemiku, co bude dále, ale můžu ubezpečit veškerou veřejnost, že vedení klubu se bude snažit, a já doufám, že i se sponzory, o mety nejvyšší.

Určitě musíte být nad očekávání spokojen s první polovinou základní části. Jste lídry soutěže, doma jste vyhráli všech šest utkání, máte nejlepší obranu a na hokej chodí fandit stále více a více lidí…

Je to pravda. První polovina je fantastická. Musíme ale zůstat oběma nohamana zemi. Musíme se podívat na několik aspektů, které tuto část ovlivnily.

Nejdříve bych se zastavil u rozlosování: Všechny potencionální soupeře, kteří patří na špičku tabulky, jsme přivítali na domácím ledě. S tak špičkovou kulisou, jakou vytvářejí přerovští fandové, to má každý soupeř velmi těžké urvat zde nějaký bodík, a kluci s takovou podporou předvádějí výborné výkony.

Musím se zastavit také u brankáře Láníčka - jeho výkony jsou vynikající a to potvrzují statistiky, kterým mezi gólmany vévodí. Je to obrovská jistota, která se poté přenáší na ostatní hráče.

Před sezonou se družstvo doplnilo na postu obránců velmi kvalitními, zkušenými hráči, kteří mají už něco za sebou, a v součinnosti s útočníky se celkově zlepšila celá obranná fáze.

V dnešním hokeji musí umět celá pětice hráčů útočit, ale i bránit. A jelikož hráči plní trenérovy taktické pokyny, zatím to v obraně funguje.

Dalším aspektem jsou velmi dobré výkony hlavně útočné trojice Sprušil - Ditrich - Kolář. Tito hráči si dokážou vytvořit a hlavně i proměnit velké množství šancí. Opravdu hrají ve velmi dobré formě.

No a nemůžu zapomenout na vynikající publikum, které nám musejí všude závidět. Nikde na žádném stadionu nezažijete ve druhé lize takovou atmosféru. Naši fandové dokážou povzbuzovat po celé utkání a to hráče vyburcuje k ještě lepším výkonům.

Díky výkonům jak hráčů, tak i fandů, se přerovský hokej dostává do podvědomí přerovských občanů, kteří stále ve větším počtu navštěvují naše utkání. Vždyť návštěvy na zimním stadionu se při utkání pohybují kolem 1500 diváků.

Jedinou kaňkou na právě probíhající sezoně je výroba falešných permanentek. Proto prosíme případné zájemce, kteří nad koupí přemýšlejí, ať si ji pořídí buď na sekretariátu HC nebo v prodejně Devil sport.

Jak to vypadá se startem přerovských hráčů v prvoligovém Šumperku?

Je jasné, že pokud naši hráči budou v dresu přerovských Zubrů podávat tak dobré výkony jako doposud, bude o ně zájem. Tento zájem bývá pravidelně spíše od družstev, která se nacházejí na konci prvoligové tabulky, a ten zájem přišel ze Šumperka.

Přestupové řády nám umožňují start v obou soutěžích, a jestliže kluci projeví zájem si tuhle soutěž zkusit, vedení jim bránit nebude. Vžádném případě bychom ale nechtěli dopustit a nedopustíme, aby tyto starty byly na úkor výkonů v našem dresu.

A už vůbec se nemusí hokejová veřejnost obávat, že bychom o některého hráče mohli bez našeho vědomí přijít.

Neplánujete otevřít pro přerovské fanoušky fanshop?

Zatím o této možnosti neuvažujeme. Velmi dobře spolupracujeme s firmou Devil sport, která se zabývá prodejem sportovního zboží, a zde mají fanoušci možnost nákupu suvenýrů.

Musím bohužel konstatovat, že výběr je malý, ale slibuji všem fandům, že se vše určitě v brzké době zlepší. Jak vedení HC ZUBR Přerov, tak i pivovar Přerov určité propagační předměty připravují.

Chcete něco vzkázat fanouškům?

Já bych jim chtěl hlavně moc poděkovat za podporu našich hráčů. An ejen na domácích utkáních, kdy atmosféra, kterou vytváří hlavně tribuna nad trestnou lavicí, je vynikající, ale i na ledě soupeřů.

Často tam vytvoří pro naše hráče téměř domácí prostředí. V posledním utkání na domácím ledě s Novým Jičínem se přidala k povzbuzování již celá hala a musíte uznat, že atmosféra byla výborná.

Chtěl bych je poprosit, aby dále v hojném počtu navštěvovali naše utkání a podpořili kluky v boji o play-off.Ato hned v nejbližším utkání, které je na programu až 18. listopadu, kdy přivítáme Uničov.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Zubři doma porazili druhý Nový Jičín

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika