„Oba týmy se dohodly odehrát utkání na neutrální půdě a vybraly si Přerov. Vše tedy budeme organizačně zajišťovat my. Plánujeme opět i nějaký doprovodný program, který bude odvislý od počasí. Uvidíme hráče slovenské extraligy, rakouské ligy i nějaké cizince, takže to bude pro oko diváka určitě zajímavé utkání," uvedl Lubomír Svoboda, marketingový manažer HC ZUBR Přerov.

„Oba týmy přijedou den předem, přespí tady, ráno budou mít rozbruslení a v pět odpoledne zápas," nastínil předběžný harmonogram obou družstev.

Znojmo po deseti letech v extralize před ročníkem 2009/2010 prodalo licenci do Brna a hrálo první ligu. Tam vydrželo jen dvě sezony a od loňska působí v rakouské EBEL lize, kde jako nováček překvapilo postupem do play-off. Je to sotva pár dní, co se po dlouhých letech vrátil do jihomoravského klubu Marek Uram, a tak přerovští diváci opět uvidí v akci slovenské úderné duo Pucher-Uram. Mimo jiné mají Orli v kádru také několik Kanaďanů a Finů.

Jejich soupeř ze Zvolena skončil v uplynulém ročníku slovenské extraligy na třetím místě. Ve čtvrtfinále porazil Skalicu, ovšem v boji o finále podlehl Košicím. Jeho dres obléká například bývalý hráč Komety Kamil Brabenec a jedním z brankářů je Adam Trenčan, jenž před šesti lety chytal extraligu dorostu v Přerově.

Přerovský hokejový klub navíc ještě jedná s Českým svazem ledního hokeje o možnosti hostit přípravný reprezentační turnaj juniorů U20 
s českou účastí na začátku září.