I přes špatnou první třetinu se nakonec v neděli v Prostějově radovali z vítězství v poměru 4:2.

Důležitým momentem zápasu byly poslední vteřiny druhé třetiny. To se ve správný čas na správném místě objevil útočník Jan Kolář a po hrubé chybě prostějovské defenzívy střelou do horního růžku Šteflovy branky vyrovnal na 2:2.

ROZHOVOR

První třetina vám moc nevyšla, nedošlo tam k nějakému podcenění soupeře?

V posledních dnech jsme se na tento zápas hodně připravovali, abychom Prostějov nepodcenili. V rvní třetině jsme hráli hodně vlažně, ale postupně jsme se rozjížděli.

Takových začátků se rozhodně musíme v dalších zápasech vyvarovat. Zkušenější družstvo by nás za to mohlo potrestat mnohem více.

Hra se od druhé třetiny výrazně zlepšila a vy sám jste vstřelil velmi důležitou vyrovnávací branku na 2:2…

O přestávce po první třetině jsme si řekli, že prostě ve druhé třetině do nich půjdeme a budeme domácí více napadat.

V posledních vteřinách tam při jedné akci „Rusák“ (Pavel Rusek, pozn. red.) dobře napadal a domácí obránci pod tlakem udělali hrubou chybu a prakticky mi přímo namazali.

Další dva těžké údery jste zasadili soupeři hned v úvodu třetí třetiny. Prostějov už pak působil hodně odevzdaným dojmem…

Už ve druhé třetině nás ten gól na 2:1 nakopl a dostávali jsme soupeře více pod tlak. Ve třetí třetině jsme pak vystupňovali tempo.

Hlavní rozdíl byl podleměv tom, že u domácích se projevila ta krátká příprava. Postupem času slábli a v množství fyzických sil byl vidět velký rozdíl. Myslím si, že ty góly prostě musely přijít.

V Prostějově jste hráli prakticky v domácím prostředí. Jak se hraje na hřišti soupeře s takovou podporou fanoušků?

Byl jsem zvědavý, co z toho zápasu vypadne. Je to prostě derby a atmosféra bývá v takových zápasech vždycky bouřlivá. Trochu se to projevilo i na nás. Co se týká fanoušků, tak ti naši vyhráli na celé čáře. Pro nás bylo neskutečné poděkovat takovému množství lidí.

I za celou šatnu chci všem přerovským fanouškům poděkovat za tu fantastickou podporu.

Ve středu 15.října hrajete doma s Břeclaví, což je také tým z dolních pater tabulky. Takže co na soupeře vymyslet?

Břeclav je pro nás velká neznámá. Myse musíme prostě na ni připravit stejně, jako na každý jiný domácí zápas. Musíme se pořádně vyhecovat a hned od začátku na to pořádně vlétnout.

Hrajeme doma, takže musíme prodloužit vítěznou sérii. Jak již bylo zmíněno, další mistrovské utkání hrají přerovští hokejisté dnes, kdy doma od 18 hodin přivítají Břeclav.

Aleš Novotný