Ve druhém dějství sice domácí zabojovali, ale do kolen je však znovu srazily fatální chyby v obraně.

Hokejisté šumperského Salithu si už zbytek zápasu pohlídali a přesvědčivě zvítězili.

HC ZUBR Přerov – HC Salith Šumperk 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Domácí vstoupili do zápasu poměrně dobře a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Ten čekal na přerovské chyby, které přišly. Po obrovské hrubce obrany se dostal v 17. minutě do nájezdu Vymazal a brankáře Krejčího si ukázkově provedeným blafákem doslova vychutnal.

Za další minutu se skóre měnilo podruhé. To se ve správném čase na správném místě objevil Holík a na jeho střelu byl Krejčí krátký. Tragický závěr první třetiny v podání domácích dokonal Šumperk v poslední minutě, kdy se trefil ve dvojnásobné početní výhodě Vymazal – 0:3.

Po změn stran se v přesilovce opět skvěle ukázal obránce Pala, který nechytatelnou bombou od modré snížil. Přerov však zanedlouho inkasoval čtvrtou branku, když střelu Brunce pohodlně dorazil do branky Holík – 1:4. Ve 45. minutě si Blanárovo zakončení Krejčí u levé tyčky řádně nepohlídal a sám si puk srazil za brankovou čáru.

Zubři poté brzy inkasovali i šestý gól. Útočník Duba měl po souhře s Blanárem a Vymazalem dost času na dorážku a puk poslal do branky – 1:6. Po šestém gólu nahradil Krejčího v brance junior Okáč. Zubři se v 59. minutě dočkali alespoň kosmetické úpravy skóre, o kterou se postaral v přesilové hře Hanák a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 2:6. Statistiky

Branky: 22:10 Pala (Kolář), 58:55 Hanák (Hruška) – 16:35 Vymazal (Meluzín), 17:40 Holík (Stejskal), 19:25 Vymazal (Meluzín, Duba), 26:32 Holík (Brunec), 44:11 Blanár (Fischer), 48:42 Duba (Blanár, Vymazal).

Vyloučení: 6:5, využití: 2:1, střely na branku: 40:38, buly: 37:42.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí (49. Okáč) – Pala, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek, J. Ferenc, Bauer – Kolář, Sprušil, Finsterle – Martinák, Hanák, Rusek – Korčák, Šimo, Rak – Kupec, Mališka, Goiš.

HC Salith Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný, Duba, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Čížek, Stejskal, Fischer, Drábek.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): „Nešťastné zaváhání našeho nejlepšího obránce Vlčka a přesilovka 5 na 3 v poslední minutě první třetiny určila ráz dnešního zápasu. Snažili jsme se potom dostat do hry, měli jsme na to dost šancí, ale brankář Maláč je zkušený a byl proti. Další góly co jsme inkasovali, pak byly doslova hokejové kuriozity. Máme sice sestavu hodně prořídlou, ale musíme prostě s tím nějak vydržet a bojovat. Jedinou radost mi dnes udělali mladí hráči. Ti se k dnešnímu zápasu postavili dobře a je vidět, že chtějí hrát.“

Radek Kučera (HC Salith Šumperk): "Myslím si, že kluci podali opravdu dobrý výkon. Hráli perfektně zezadu a dokázali proměnit řadu šancí. Za výhru jsme moc rádi, protože jsme odehráli hodně smolných zápasů. Doufám, že to takto bude pokračovat dál.

Další utkání, tentokrát však na ledě soupeře, sehrají Zubři v sobotu 25. října od 17 hodin na ledě prvního Valašského Meziříčí. Doma se pak představí v úterý 28. října od 17 hodin proti Šternberku.