Vtabulce tak i po desátém ligovém kole drží čtvrté místo. Na celkovém vítězství 5:2 se podílel i útočník Pavel Rusek, který se ve 14. minutě jako první zapsal do střelecké listiny zápasu.

ROZHOVOR

K vítězství nad Břeclaví jste přispěl gólem. Můžete tu situaci popsat?

Dostal jsem přesnou přihrávku za obranu od Tomáše Halousky, pak jsem udělal tři rychlé kroky a viděl jsem, že obránci už mě nestíhají, tak jsem to natáhl na delší stranu.

Brankář mi chtěl puk vypíchnout, ale mně se podařilo, aby mu projel pod hokejkou, a já jsem zakončoval skoro do prázdné branky. Soupeř pro něj za nepříznivého stavu 0:2 na chvíli ožil a dokonce vyrovnal.

Co se stalo?

Řekl bych, že za stavu 2:0 tam z naší strany přišlo takové uspokojení. Měli jsme předtím hodně šancí na vstřelení gólu. T

en vyrovnávací pramenil ze situace nedáš - dostaneš. My jsme měli během jednoho střídání tři tutovky a mohlo to být 3:1. Nakonec ten gól ale padl na druhé straně, když všichni začali útočit. Bohužel to bylo 2:2.

Co se dělo během druhé přestávky v šatně? Ve třetí třetině jste pak hráli velmi bojovně.

V šatně byla během přestávky velká bouře. Některá slova se nedají ani publikovat. Řekli jsme si, že s takovým soupeřem prostě nesmíme doma ztratit body a musíme vyhrát.

Chtěli jsme do toho pořádně šlápnout a povedlo se nám to otočit. Jsem moc rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce, i když v úvodních čtyřech minutách třetí třetiny nám soupeř skoro ani nepůjčil puk a nebýt Jakuba Sedláčka v brance, tak se ten zápas klidně mohl vyvíjet úplně jinak.

V neděli hrajete v Orlové, kde to bude hodně těžké. S čím do zápasu půjdete?

Uvidíme, jak to nakonec dopadne s Laďou Kočarou. Máme hodně velkou marodku a pomáhají nám teď i kluci z juniorky. Bude to v neděli hodně těžké utkání. Zvlášť Orlová doma nikdy moc neprohrává, takže nás tam čeká hodně těžký boj. Doufám, že nás přijedou podpořit fanoušci a že tam urveme nějaký bod a nebo i vítězství.

Utkání v Orlové hrají Zubři v neděli 19. října od 17 hodin.

Aleš Novotný