Družstvo však přijelo podpořit velké množství přerovských fanoušků, a ti vytvořili Zubrům znovu prakticky domácí prostředí.

Prostějov se v první polovině zápasu hodně snažil a po úvodní třetině vedl 2:0.

Po změně stran mu již postupně začaly docházet síly, a tak na přelomu druhé a třetí třetiny Přerov zápas otočil. Vítězný gól zaznamenal nováček týmu Jiří Goiš.

HK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Domácí hned v úvodu překvapili rychlým hokejem a už ve třetí minutě si vynutili vyloučení Kupce. To v čase 3:25 potrestal Dostál, který šťastným způsobem zužitkoval přihrávku Žibrity zpoza přerovské branky a pomocí odrazů od bruslí hostujících obránců kotouč skončil až v kleci za bezmocným Krejčím.

V průběhu třetiny se objevovaly šance na obou stranách, ale hosté ani přes dvě početní převahy nedokázali srovnat skóre. Po ustálení počtu hráčů na ledové ploše začali Jestřábi opět obletovat branku soupeře.

Nakonec dokázali vytěžit ze svého tlaku branku a zvýšit na 2:0, když se v patnácté minutě prokličkoval Piluša až před Krejčího a tváří v tvář jej překonal. Druhou dvacetiminutovku začali zostra naopak hosté.

Vynutili si přesilovku, ale výrazněji ohrozili Šteflovu branku až po jejím konci. Závar však vyřešil domácí brankář, stejně jako mnoho dalších šancí ve druhém dějství.

Poprvé Zubři udeřili ve 26. minutě. Martinák se dostal k puku, který uvízl ve změti těl před prostějovským brankovištěm a poslal kotouč do odkryté branky.

Přerov tak využil přesilovou hru a byl rázem na koni. Jestřábům se dařilo držet jednobrankový náskok až do času 39:57, kdy domácí předvedli fatální chybu při rozehrávce zpoza vlastní branky, dali ukázkovou přihrávku Kolářovi, který úplně osamocen v mezikruží vyslal přesnou ránu do Šteflovy branky. A bylo srovnáno.

Gól do šatny Jestřáby psychicky velice poznamenal a už po necelých dvou minutách třetí části bylo skóre otočeno zásluhou Goiše. Tomu se povedlo po samostatném úniku naleznout skulinu mezi Šteflovými betony.

Smrtelnou ránu zasadil domácím Šimo, který dostal krásnou přihrávku od Raka a překonal prostějovského gólmana počtvrté. Díky chybě obrany a následné laxnosti Jestřábů si tak Přerov odvezl z prostějovského zimního stadionu zasloužené tři body.

Branky: 3:44 Dostál (Žibrita), 14:47 Piluša (Dufek) – 25:29 Martinák (Šimo, Rak), 39:57 Kolář, 41:54 Goiš (Kolář), 45:05 Šimo (Rak).

Statistiky: Vyloučení: 9:9, využití: 1:2, v oslabení: 0:1, střely na branku: 26:54, buly: 36:45.

Sestavy

HK Jestřábi Prostějov: Štefl – Raszka, Krajíček, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška, Šimek, Kolibár, Piluša, Sedlář, Dufek, Berčák, Žibrita, Dostál, Jakubec, Kučera, Vlk, Cik.

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Halouska, Ryšánek, Hruška, Prinke, Vlček, Bauer, J. Ferenc – Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kupec, Kolář, Rusek, Kundrátek, Goiš.

Ohlasy trenérů

Alois Chlustina (HK Jestřábi Prostějov): Zápas jsme měli dobře rozehraný a směřovali jsme k úspěšnému konci. Po dnešku jsem musel hráčům opravdu poděkovat, pokud přistoupí ke každému utkání takhle, tak se nemusíme strachovat.

Bohužel za stavu 2:0 přišly dvě naše chyby a do kolen nás dostala zvláště ta druhá, kdy Raszka tři vteřiny před koncem druhé třetiny nepochopitelně namazal soupeři na 2:2. To nás strašně moc srazilo.

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Byl to pro nás těžký zápas, protože Prostějov se jednou zvednout musí a my jsme zrovna dnes měli sestavu hodně improvizovanou. Takže taková malá obava v nás dřímala. A smůla v podobě vlastního gólu to jen umocnila. Rozhodla však fyzická převaha a hodně nám také pomohl gól tři vteřiny před druhou sirénou, ten rozhodl o našem uklidnění a přispěl ke klidnému dohrání zápasu.

Chtěl bych poděkovat juniorům, kteří nám dnes pomohli. Byl to pro ně hodně těžký zápas. Třeba Jiří Goiš odehrál už třetí utkání během tří dnů a to není žádná legrace. K dnešnímu zápasu se ale postavil velmi dobře.

Sérii tří vítězství v řadě mohou přerovští hokejisté prodloužit již ve středu 15. října, kdy v domácím prostředí od 18 hodin přivítají Břeclav, která v tomto kole porazila Velké Meziříčí 6:5 po samostatných nájezdech.

Karel Petr, Jan Brumlík