Samotné utkání nebylo ve znamení velké hokejové krásy, ale bojovnost Přerova slavila potřebný úspěch.

HC ZUBR Přerov - HC Uničov 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

V sestavě Zubrů stále chybělo zraněné elitní duo Sprušil- Ditrich. Pozitivní zprávou tak mohl být aspoň start Faltýnka, Nováka a Michala Čecha, jenž posílil řady Přerova.

Poslední jmenovaný se uvedl více než dobře, neboť byl u tří branek Zubrů a spolu s Ruskem, který dal dvě branky, patřil k nejlepším hráčům zápasu. Přerov vytěžil už ve třetí minutě z první vážnější šance gól.

Uničovského Štůralu vyzkoušel z pravé strany příklepem Frieb a z druhé strany dorážející Sedlář už mířil přesně. V šesté minutě se ocitl sám před brankou Hanák, ale svou šanci nezužitkoval.

Z protiútoku Jurča vyzkoušel Láníčkovu pozornost. Přerovu se dvakrát za sebou naskytla možnost přesilové hry, ale do většího tlaku se i kvůli nepřesnosti nedostal.

Uničov se připomněl závarem, který si vytvořil během 18. minuty, ale přerovská jednička mezi tyčemi slibné pokusy zneškodnila. Vzápětí Šťastný nejprve vyzkoušel pevnost Štůralovy lapačky, a posléze Sedlář nejprve z otočky a zanedlouho tečí zaměstnal hostujícího gólmana.

Zubři ale přesto udeřili. Štůrala neudržel střelu Hanáka a Rusek už osamocený kotouč usměrnil bez větších potíží do sítě - 2:0. Úvod druhé dvacetiminutovky patřil hostům.

Šance Komínka a Martinky značně zaměstnaly přerovského gólmana. Uničovu ubral vítr z plachet Hruška, který si ideálně najel na přihrávku Kamila Rajnohy a překonal hostujícího gólmana potřetí.

Zvýšit slibný náskok mohl vzápětí i Rusek, ale neuspěl. Jeho moment přišel v sedmatřicáté minutě, kdy Hanákovu nabídku nasměroval přesně do klece - 4:0. Ani pátý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Svůj návrat na led okořenil brankou Faltýnek.

V poslední třetině již Uničov nekladl nikterak velký odpor. Zubři takticky dohrávali zápas a dočkali se i šestého úspěchu, když Palův projektil krásně zapadl do šibenice. V 55. minutě sice Rusek vsítil další úspěch Přerova, ale zásah nemohl být uznán pro posunutí branky.

V posledních minutách si smůlu vybral Frieb, který se dvakrát v oslabení ocitl tváří v tvář Štůralovi, ale zakončit přesně nedokázal. Sedmadvacet sekund před závěrečnou sirénou Láníček přišel o neprůstřelnost. Autorem čestného úspěchu hostů byl z nenápadné akce Martinka.

To už však nic nemohlo změnit na faktu, že si přerovští hokejisté připsali další tři body do své bohaté sbírky a udrželi si výsadní pozici v lize.

Branky Přerova: 2.17 Sedlář (Frieb, Čech), 19.20 Rusek (Hanák, Jelínek), 27.43 Hruška (K. Rajnoha), 36.30 Rusek (Hanák), 38.53 Faltýnek (Čech), 53.28 Pala (Sedlář, Čech).

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Sýs - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Šťastný, K. Rajnoha, Čech, Sedlář, Frieb, Brumar, Surovec, Kupec.

„Kluci dnes hráli zodpovědně, zvládli taktickou i fyzickou stránku hry a za to je musím pochválit. Uničov oproti prvnímu střetnutí kádr posílil. V utkání nás dohrával, což nám nesedí. Vyznáváme spíše technický hokej. Zápas jsme však zvládli i díky výborné podpoře publika, za což i jemu patří velký dík,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Navázat na tento dobrý výsledek budou mít Zubři možnost už ve středu 21. listopadu, kdy od 18 hodin odehrají utkání v Brně s místní Technikou.