V odvetném utkání se Zubři nemohli spolehnout na služby hned tří elitních hráčů Sprušila, Ditricha i kapitána Faltýnka. O celém utkání rozhodla prakticky úvodní třetina, ve které Blansko nasázelo Přerovu čtyři branky.

Zbytek utkání se stal již exhibicí. Dalším smolným okamžikem bylo zranění Nováka, jenž po zásahu pukem putoval do nemocnice na rentgen.

HC Apos Blansko - HC ZUBR Přerov 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)

Domácí měli raketový vstup do utkání. Už po dvaadvaceti sekundách hry otevřel skóre utkání Mifek. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval v sedmé minutě - 2:0. Přerov snížil Kamilem Rajnohou.

Za dalších 158 sekund se však brankové konto navýšilo díky Beranovi a Látalovi - 4:1. Opařeným Zubrům nevyšla ani druhá třetina. Svou šanci zužitkoval domácí Hrůza a šestý úder do potápějící se lodi Přerova zasadil těsně před přestávkou Raška.

V poslední části hry sice snížil Jelínek, ale když si druhé gólové zápisy připsalo duo Hrůza - Beran, tak se uzavřel krutý debakl na konto lídra soutěže na konečných 8:2. Branky Přerova: 10.22 K. Rajnoha, 44.25 Jelínek (Hanák).

„Utkání se nám nepovedlo. Citelně nám chyběli zranění hráči a museli jsme improvizovat. Blansko nám uštědřilo lekci v jednoduchosti. Soupeř hrál účelně, dohrával nás amy jsme se s tím nemohli srovnat,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Na Meo se přilepila smůla. Na čas přišla o své klenoty Sprušila s Ditrichem a čerstvě i o obránce Nováka. Otazník visí nad zdravotním stavem Faltýnka. Trůn nejlepšího celku soutěže se otřásá v základech.

Přerov bude mít možnost reparátu v neděli 18. listopadu, kdy od 17 hodin hostí na svém ledě celek Uničova.