Zápas se pro Zubry vyvíjel dobře a díky třem přesným trefám si udržovali nadějné vedení. Břeclav sice v závěru zápasu snížila jen na rozdíl jediného gólu, ale na vyrovnání už neměla síly. Skóre na 4:2 tak

Zubři nakonec uzavřeli technickým gólem. Přerovský útočník Vladimír Kočara měl po utkání radost z vítězství. Pro zkušeného přerovského útočníka to bylo teprve druhé utkání po nepříjemném zranění.

Na břeclavském ledě byl členem elitního útoku společně se Sprušilem a Ditrichem. „Do Břeclavi jsme přijeli s jasným cílem, kterým bylo nedostat gól. Soupeře jsme podle mě nepustili téměř k ničemu. Až do 57. minuty jsme dobře plnili taktické plány a domácí při hře pět na pět prakticky neměli nějakou vážnější šanci. Břeclav se do gólových situací dostávala jen v přesilových hrách. Prostě jsme splnili to, co jsme si řekli, a jsou to krásné tři body,“ radoval se přerovský útočník krátce po skončení vítězného zápasu v Břeclavi, který tak týmu přinesl druhé letošní vítězství na ledě soupeře v normální hrací době.

Duel s Břeclaví se ale v závěru pořádně zdramatizoval a hrstka přerovských fanoušků tak na tribunách musela prožít poslední dvě doslova hororové minuty. Domácí totiž díky využité přesilovce a následné hře bez brankáře snížili vedení Zubrů jen na jednu branku.

„Dali jsme tam gól na 3:0 a hned po chvíli jsme byli vyloučení. Břeclav to potom sehrála chytře, když odvolala brankáře a hrála přesilovku 6 na 4, ve které snížila na 1:3. Pak začali hrát už klasickou power-play a my jsme dostali gól na 2:3. Už by to ale nebylo normální, kdyby domácí vyrovnali. Štěstí se konečně muselo přiklonit taky k nám a řekl bych, že dnes v Břeclavi jsme si zasloužili vyhrát,“ hlásí bez jakéhokoliv váhání útočník Vladimír Kočara.

Poslední minuta zápasu pak přinesla zajímavý hokejový moment, když Sprušil s Ditrichem při hře domácích bez brankáře ujížděli na jediného břeclavského obránce. Dojíždějící domácí hráč ve snaze překazit Zubrům útočnou akci hodil po Sprušilovi svoji hůl a hlavní rozhodčí okamžitě přiznal Přerovu podle pravidel technickou branku.

„To se nestává moc často, ale domácí hráč jasně hodil na Tondu Sprušila hokejku, když jel společně s Ditrichem na beka. Je to v pravidlech jasně dané, že v takových případech se dává technický gól,“ uvedl přerovský útočník k zajímavému momentu, který přinesl čtvrtou branku.

Zubři budou moci na vítězství navázat už v neděli. Na domácím ledě je tentokrát čeká souboj s týmem Orlové, která po vítězství nad Velkým Meziříčím okupuje třetí příčku tabulky. „Soutěž je letos hodně vyrovnaná. Tak jak jsme měli na začátku sérii vítězných zápasů, tak teď zase byla šňůra těch nevydařených. Prostě půjdeme zápas od zápasu a je jedno, jestli budeme hrát s Orlovou, nebo se Šumperkem. Musíme se snažit posbírat co nejvíce bodů, protože chceme do první osmičky. Tam určitě patříme,“ burcuje tým na závěr rozhovoru útočník Vladimír Kočara.

Důležité jsou body, a ty jsme získali, říká nový kouč Lubomír Oslizlo

Vítězná premiéra! Přesně tak se dá nazvat zápas na břeclavském ledě z pohledu nového kouče přerovských Zubrů Lubomíra Oslizla. Ten se s týmem seznámil na tréninku teprve v úterý a ve středu už koučoval první utkání.

Přerovští hokejisté pod jeho vedením v Břeclavi zvítězili 4:2. V prvních dvou třetinách se však nehrál příliš pohledný hokej, na obou stranách bylo k vidění mnoho nepřesností.

„Dnes už se hokej nehraje moc na krásu. Důležité jsou body a ty jsme získali. Byl to náš prvořadý úkol. Rozhodně jsme ale Břeclav nijak nepodceňovali, i když je v tabulce s nějakou ztrátou za námi. Ten kádr se u nich pořád nějakým způsobem mění a v poslední době Břeclav i celkem vyhrávala. Takže to z našeho pohledu nebylo nějaké lehké utkání. Po té dlouhé sérii porážek se ani moc nedalo čekat, že kluci budou hrát nějaké velice pohledné utkání. I když jsme to v závěru docela zdramatizovali, tak se nám podařilo vybojovat body, a to je důležité. Kluci to v závěru ubojovali, a to by je taky do dalších utkání mohlo pořádně nakopnout,“ hlásil kouč Lubomír Oslizlo ke své zápasové premiéře na přerovské střídačce.

Dramatické to tedy v závěru zápasu skutečně bylo. Domácím se během 64 vteřin podařilo snížit stav zápasu z 0:3 na 2:3 a výrazně tak pozvednout naděje na body.

„Víte, jak to v hokeji chodí. Ne nadarmo se říká, že v hokeji je všechno možné. Můžou tam být dva smolně odražené puky, jedno špatné vyhození, a najednou to klidně může být i 3:3. Hokej se prostě hraje šedesát minut a končí, až zahouká siréna. Dnes jsme dobře bránili, akorát v té závěrečné fázi nám to tam domácí dvakrát doklepli. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, a s body jsem spokojen,“ uzavírá hodnocení zápasu v Břeclavi nový kouč přerovských hokejistů.

Pavel Stloukal: Dnešní porážka nás hodně mrzí

Břeclavského trenéra Pavla Stloukala porážka hodně mrzela. Jeho tým v sobotu přivezl vítězství z Velkého Meziříčí, ale zápas proti Přerovu mu nevyšel podle představ.

„Snažili jsme se začít tak, abychom soupeři nedávali příliš prostoru ve středním pásmu. Hráli jsme spíše opatrně, protože nemáme tady moc dobré zkušenosti s tím, když máme v úvodu zápasu velký tlak. V některých momentech zápasu jsme si vytvořili mírnou převahu, ta však byla platonická. Soupeř nám dával góly,“ uvedl zklamaný břeclavský kouč.

V závěru zápasu už břeclavští prohrávali dokonce o tři branky, ale přesto ještě nakonec neměli k remíze daleko. Podařilo se jim totiž využít přesilovou hru a branku na 2:3 poté vstřelili při hře bez brankáře.

„To už byla prostě, jak se říká, hra vabank. Takové závěry zápasu bývají většinou o štěstí,“ říká trenér Pavel Stloukal a po chvíli ještě dodává: „Samozřejmě, že porážka nás hodně mrzí, když se nám podařilo v minulém kole uspět ve Velkém Meziříčí. Snažíme se ke každému zápasu přistupovat stejně. Teď nás čeká zápas ve Vsetíně. Nám je i celkem jedno, jak se soupeř jmenuje, jestli je to Vsetín, Opava, Velké Meziříčí nebo někdo jiný. My se budeme snažit hrát naši hru, a pokusíme se zvítězit,” říká plány do dalšího zápasu trenér břeclavského týmu Pavel Stloukal.

Aleš Novotný