Utkání nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých po chybě rozhodčího Jeřábka zvítězil Prostějov. Dnes již odvolaný trenér Zubrů Jaroslav Beck po utkání nešetřil tvrdou kritikou, která se týkala vyhroceného závěru zápasu.

Přerovští cítili po závěru utkání obrovskou křivdu. Pozadu rozhodně nezůstal ani trenér Beck, který i přes ohromnou zlost utkání nakonec zhodnotil. „Kromě špatně sehrané pětiminutové přesilovky ve třetí třetině, kdy se nám nepodařilo dát gól, nemůžu hráčům vytknout vůbec nic. Řekl bych, že od nás už to utkání mělo nějakou slušnou kvalitu, ale s jedním gólem se špatně vyhrává,“ uvedl k průběhu derby s Prostějovem.

Na nejvyšší míru ho však rozčílila vyrovnávací branka Prostějova a poté taky situace při samostatných nájezdech, kdy mladý rozhodčí Jeřábek neuznal Zubrům zcela regulérní branku. „To, co se nám teď stává, že ve Vsetíně utkání zbytečně prohrajeme vlastní brankou a tady rozhodčí uzná gól na 1:1, který nikdo nikdy neviděl, je opravdu neuvěřitelné. Ani brankový rozhodčí ho neviděl. Gól možná viděli naši obránci, kteří si nebyli jisti, zda-li byl, nebo ne.

A poté prohrajeme utkání po nájezdu, který skončí regulérním gólem. Rozhodčí stál u branky a moc dobře to viděl. Je to neskutečná prasečina a šílená věc. K tomu opravdu nemám další komentář,“ říká trenér Beck velmi natvrdo.

Nakonec však ještě po pár vteřinách zamyšlení dodává: „Prohrát utkání gólem, který je, ale není uznán, pro to opravdu nemám pochopení a nechápe to tady nikdo. Jsou to opravdu šílenosti, co se tady dnes odehrálo. Neuznání regulérního gólu z penalty opravdu nechápu,“ dodal.

Jedinou radost mu tak v utkání připravil útočník Vladimír Kočara, který téměř po dvouměsíční absenci zaviněné zraněním naskočil do zápasového rytmu. „Bylo vidět, že se snažil, a vnesl nám do útoku trochu klid. S jeho příchodem by se mohl tým zvednout,“ domnívá se Beck.

V závěru hodnocení derby už nastínil i plány k dalšímu zápasu, který Zubři odehrají dnes v Břeclavi, to však ještě netušil, že bude v pondělí odvolán. „Do Břeclavi musíme jet vyhrát. Nic jiného nám už nezbývá. Musíme hrát stejně jako dnes a doufat, že se k nám konečně přikloní střelecké štěstí,“ dodal bývalý kouč Jaroslav Beck.

Aleš Flašar: Byl to pro nás velmi náročný zápas

Hlavní kouč prostějovského týmu Aleš Flašar by po utkání rád, že jeho svěřenci umazali ze ztráty na Přerov jeden bod. „Byl to pro nás velmi náročný zápas, který se začal šíleně vyvíjet už na začátku. Rozhodčí nasadil velmi přísný metr a my jsme měli opravdu mnoho vyloučených hráčů. Naštěstí se nám to ale podařilo ubránit. Stálo nás to mnoho sil a jsem rád, že jsme to v závěru ubránili na ten bodík,” hlásí trenér prostějovských Jestřábů k průběhu zápasu.

Nakonec si ale prostějovští odvezli body dva. Utkání totiž nerozhodlo ani prodloužení, a tak ke slovu přišly samostatné nájezdy, ve kterých zazářil bývalý přerovský útočník Michal Rak.

„Dva body jsou skvělé. Myslím si ale, že je máme zaslouženě, protože Přerov hrál mnoho přesilových her a nevyužil je. Všechny kluky jsem před utkáním nabádal, aby z toho nedělali nějaké velké drama, že to je Přerov a derby o šest bodů. Snažil jsem se, aby nebyli zbytečně přemotivovaní. Na to jsem speciálně upozorňoval i Michala a myslím si, že to všichni kluci odehráli v klidu. Škoda jen toho vyhroceného závěru, kdy tam lidi na nás začali házet a nechtěli nás pustit z ledu,“ dodal krátce po utkání trenér Flašar.

Díky němu se Prostějov v posledních zápasech hodně zvedl a potrápil už řadu soupeřů. A jaké plány má prostějovský kouč do dalších zápasů? „Do budoucnosti se nějak moc nedíváme. Chceme jít zápas od zápasu a sbírat co nejvíce bodů. Snažíme se v každém utkání zabodovat. Sice jsme pořád v tabulce ještě hodně dole, ale bodů je ve hře ještě spousta, takže věřím, že se zvedneme,“ dodal hlavní trenér týmu HK Jestřábi Prostějov Aleš Flašar.

Aleš Novotný