V dresu Přerova se poprvé představila nová akvizice, útočník Milan Chlup, který přišel na hostování do konce sezony. Dlouho početná marodka se vyprázdnila, a tak trenér Svoboda mohl počítat se všemi elitními hráči.

HC ZUBR Přerov - HC Orlová 6:5p (0:2, 3:3, 2:0 - 1:0)

K prvnímu přímému ohrožení branky Orlové se dostal Jelínek, avšak Holeše se mu překonat nepodařilo. V páté minutě se po faulu na Hanáka naskytla domácím půlminutová přesilovka pěti proti třem. Šance Faltýnka, Hanáka a posléze i Ditricha zůstaly nevyužity.

Hosté vytěžili z minima maximum - od červené čáry Láníčka překvapil Goláb. Náskok mohl zanedlouho zvýšit Kraft. V deváté minutě se i Orlová dočkala dvojnásobné početní výhody, Meo však přečkalo oslabení bez větší úhony.

Do velmi dobré příležitosti se po přihrávce Sprušila během přečíslení dostal Ditrich, branková síť však zůstala klidná. Úder přišel na druhé straně.

Nepřehlednou situaci před přerovským gólmanem využil Grygar a poslal svůj tým do dvougólového vedení. V závěru úvodní části přišla pro Zubry další příležitost přesilovky pěti proti třem, ale zužitkována opět nebyla.

V úvodu druhé třetiny vystřídal zraněného Láníčka jeho kolega Krejčí a brzy se také ocitl v ohni střel. Nevyzráli na něj postupně Tomášek, Potočný a posléze ani Jemelík.

Ve 27. minutě se Přerov usadil v útočném pásmu, ze závaru se mu podařilo vytěžit třetí přesilovku s výhodou dvou hráčů.

Šest sekund po jejím skončení ukončil Holešovu neprůstřelnost Jelínek - 1:2. Zubři přebrali otěže zápasu do svých rukou a orlovský gólman měl co dělat, aby si zakrátko poradil s šancí Ditricha.

V jednatřicáté minutě se v plné kráse předvedl Kamil Rajnoha, který se nebojácně vydal na zteč branky hostů a svou akci zakončil ukázkovým blafákem - 2:2.

Euforie z vyrovnání nejspíš vedla k tomu, že vzápětí došlo k nesrovnalosti při bránění hostů a Grygar pohodlně bekhendem obstřelil Krejčího - 2:3.

Vedení Orlová navýšila ještě po trefách Pavlase a svůj nájezdový reparát úspěšně složil Tomášek, který při vlastním oslabení unikl obraně a skóroval - 2:5. Jiskřičku doutnající naděje vykřesala v závěru třetiny trefa Hrušky.

Nejspíš málokdo čekal, jaký zubří uragán se přiřítí do třetího dějství. Návrat domácího celku do hry potvrdil gól Ruska - 4:5. Situaci neunesl hostující gólman Holeš, jenž byl atakován, ale své pocity křivdy dával až příliš najevo a vysloužil si desetiminutový osobní trest.

Dvě minuty před koncem řádné hrací doby si vzal třicetisekundový timeout domácí trenér Svoboda. V zápětí sáhl po oddechovém čase i trenér soupeře, čehož využili domácí k poslednímu možnému taktickému manévru vedoucímu k záchraně bodů, a to power-play.

Početní výhoda se ještě umocnila vyloučením hostujícího hráče osmnáct sekund před koncem třetí třetiny. Snaha nakonec vedla k vyrovnávacímu gólu, který vstřelil čtyři sekundy před závěrečným klaksonem Kolář.

Rozbouřené ochozy v následném prodloužení rozvášnil na maximum svou druhou trefou v zápase Kamil Rajnoha - 6:5. Přerovský stadion tak byl svědkem vynikajícího zápasu s ještě lepším koncem.

Branky Přerova: 29.02 Jelínek (P. Rajnoha), 30.34 K. Rajnoha (P. Rajnoha), 39.14 Hruška (Sprušil, Pala), 43.00 Rusek (Faltýnek), 59.56 Kolář (P. Rajnoha), 64.23 K. Rajnoha (Frieb).

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček (22. Krejčí) - Novák, Faltýnek, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich Sprušil, Chlup, Frieb, K. Rajnoha, Kupec, Šťastný, Sedlář, Čech.

„Ve druhé třetině jsme se nadřeli, abychom vyrovnali, ale po chybách jsme inkasovali zbytečné góly. Kluci to ale nevzdali, poslední třetinu bojovali, a to klobouk dolů, že to dotáhli až na 6:5. Musíme ale zapracovat víc na obraně. Jak já říkám, defenziva začíná v útočném pásmu, ale my tam vlastně končíme, tam žádná obrana dnes nebyla a pak z toho jsou na nás brejky,“uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další souboj o ligové body čeká přerovské hokejisty již ve středu 16. ledna, kdy se od 18 hodin utkají ve Valašském Meziříčí.