Na úvodní rychlou branku hostů přerovští rychle odpověděli a skóre otočili. Valaši sice ještě do první sirény vyrovnali, ale poté se už trefovali pouze domácí a zaslouženě získali do tabulky další tři body.

Do střelecké listiny se postupně zapsali Martinák, Kolář, Mališka a Sprušil.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Hosté vstoupili do zápasu doslova raketově. Hned po 39 sekundách se dostal Mikeš za domácí obranu a přesnou střelou překonal Sedláčka – 0:1. Zubry však branka nezaskočila a po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno.

V útočném pásmu odvedl dobrou práci Šimo, přihrál na lépe postaveného Martináka, který poslal puk přesně mezi Plškovy betony – 1:1. Hned za další minutu se mohl Přerov radovat podruhé, ale Sprušil v obrovské šanci přestřelil.

V páté minutě měli domácí možnost hrát přesilovou hru, ale tentokrát pevná vsetínská obrana nepovolila Přerovu dostat se do vážnější šance. Zubři se nakonec dočkali druhé vstřelené branky na začátku desáté minuty. V útočném pásmu byl nejaktivnější Kolář a rozjásal přerovský zimní stadion podruhé.

Další minuty přinesly opět hru Zubrů v početní výhodě, leč bez změny stavu. Poté znovu zahrozil i Vsetín, ale se střelou Gajdošíka si Sedláček bez problémů poradil.

Na konci 16. minuty se přesilovky dočkali i hosté. Velkou šanci si nejdříve vypracoval Klabačka, ale strážce přerovské svatyně i tentokrát vytáhl úspěšný zákrok. O chvíli později však bylo vyrovnáno, když Sedláček ztratil puk za brankou a Marek jej zasunul do klece – 2:2. V závěru třetiny ještě vsetínští několika střelami ohrozili přerovskou branku a dostali se do přesilovky po faulu Kupce.

Po změně stran se tvrdou střelou od modré čáry prezentoval Zavrtálek, skóre se však neměnilo. Po chvíli se musel Přerov sice znovu bránit v oslabení, ale největší šanci si překvapivě vypracovali Zubři. Kočara poslal puk přesně na hůl Sprušila, který ale zamířil těsně vedle Plškovy branky.

Tlak domácích o chvíli později ještě zesílil a středem pozornosti na ledě byl opět přerovský útočník Sprušil. S jeho dobře mířenou a tvrdou střelou si vsetínský brankář poradil a zachytil do lapačky. V polovině utkání se k Plškovi přiklonilo i štěstí, když se před něj dostal osamocený Kolář a po jeho zakončení puk těsně minul pravou tyčku.

O dvě minuty později měl Vsetín možnost přesilové hry po faulu Martináka. Blízko třetímu gólu byl Zavrtálek, ale jeho bomba těsně minula Sedláčkovu branku. V polovině 36. minuty naopak fauloval vsetínský Matula a rázem byli na ledě v početní převaze domácí. Přesilovku nakonec dokázali přerovští proměnit v třetí branku.

Při jedné z útočných akcí byl před Plškem nejdůraznější Mališka a puk dorazil za brankovou čáru – 3:2. Hned po gólu se strhla divoká šarvátka, do které se zapojilo několik hráčů z obou týmů. Třetí třetinu rozehráli lépe vsetínští, ale mírný tlak jim nevydržel příliš dlouho.

Ve 44. minutě ohrozil hostujícího brankáře Martinák. Vsetínský gólman měl sice zakrytý výhled, ale dokázal na poslední chvíli zasáhnout. Další velkou šanci si Zubři vypracovali zásluhou Sprušila, který vybojoval útočné pásmo, poslal puk na volného Raka, jež však na zkušeného Plška nevyzrál. Tři sekundy před vypršením 48. minuty přišla přesná trefa přerovských hráčů.

Do střelecké listy se zapsal Sprušil a do domácích řad vlil notný klid pojišťovací trefou. V posledních deseti minutách se sice Vsetín pokoušel dostat do závěrečného tlaku, narážel však na dobře fungující obranu.

Zubři mohli své vedení v posledních minutách ještě zvýšit, ale útočník Rak dvakrát proti hostujícímu brankáři neuspěl. V 59. minutě si ještě hostující střídačka vyžádala oddechový čas, na výsledku 4:2 se už však nic nezměnilo.

Branky: 2:20 Martinák (Šimo), 9:05 Kolář (Kupec), 37:03 Mališka, 47:57 Sprušil (Kočara) – 0:39 Mikeš (Štraub, Zavrtálek), 17:07 Marek (Novák).

Statistiky: Vyloučení: 9:7, využití: 1:0, střely na branku: 57:42, buly: 24:52, diváci: 1200.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Sedláček – Halouska, Pala, Hruška, Prinke, Vlček, Ryšánek, Bauer – Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kupec, Kolář, Rusek, Kundrátek.

VHK Vsetín: Plšek – Fabián, Šimek, Gajdošík, Novák, Marek, Zavrtálek, Sznapka, Mikeš, Štraub, Tesařík, Černý, Matula, Vaněk, Ašer, Klabačka, Staša, Farda, Plachtovič.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): „I když nám chybí některé opory, tak to dnes byl dobře odpracovaný zápas. Diváci vytvořili výbornou atmosféru, ve které se skvěle hraje. Jsem velmi rád, že to kluci zvládli a fanoušci si dnešní zápas užili. V neděli nás čeká hodně nepříjemný zápas v Prostějově. Někdy se to stává, že tým jde od debaklu k debaklu, ale o to více to bude zákeřnější. Musíme se na neděli velmi dobře připravit a bojovat stejně jako dnes. Případné podcenění by byla smrtelná chyba.”

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Do dnešního utkání jsme měli dát trochu více bojovnosti. Myslím si, že ve druhé třetině jsme si zasloužili dát nějaké góly, ale bohužel nám to tam nespadlo. Domácí nás pak potrestali v přesilové hře a s tak silným soupeřem, jakým Přerov je, se skóre těžko dohání. Sice jsme po druhé třetině ještě doufali, že bychom mohli nějaký ten bod z Přerova odvést, ale bohužel to nevyšlo.”

Přerov se vítězstvím posunul na čtvrtou příčku ve velice vyrovnaném středu tabulky.

V neděli 12. října v 17 hodin pak hraje další mistrovské utkání, tentokrát na prostějovském ledě, kam se chystá i početná skupina přerovských fanoušků.

Aleš Novotný