Ve čtyřech z nich však musel kvůli zranění Michala Láníčka plnit náročnou roli brankářské jedničky.

Stejně jako v minulém domácím utkání proti Technice Brno, tak i na ledě vedoucího týmu východní skupiny 2. hokejové ligy Nového Jičína svým výkonem mezi tyčemi rozhodně nezklamal a předvedl několik velmi dobrých zákroků proti zkušeným domácím útočníkům.

„Jsem rád, že teď můžubýt v brance. Užívám si to, nebo alespoň se snažím si to užívat. A zvlášť v Jičíně byla parádní atmosféra, diváci byli fantastičtí na obou stranách, to je prostě radost,“ uvedl strážce přerovské branky.

Poprvé v letošní sezoně však přerovští Zubři vyšli z utkání střelecky naprázdno a promarnili i dvě slibné dvojnásobné přesilovky.

„Když nedáme gól, tak prostě nemůžeme vyhrát. V Jičíně jsme vystřelili snad jen desetkrát na bránu, a s takovým počtem střel nemůžeme počítat s tím, že tam spadne čtyři, pět gólů a vyhrajeme.“

Přesto se však Zubři dlouhou dobu za stavu 0:1 drželi ve hře. Přerovský gólman musel za jednobrankového manka likvidovat velké množství střel a tým několikrát v utkání podržel.

„Abych řekl pravdu, tak to ani nevnímám. Když jde na mě jedna střela za druhou, tak prostě nemůžu přemýšlet nad tím, jestli dostanu jeden, dva nebo čtyři góly. Prostě chytám, abych gól nedostal, a nepřemýšlím nad tím, co bude nebo nebude.“

K úspěšnému brankáři patří i štěstí a to Zdeněk Krejčí ve 23. minutě měl. Po jedné z jeho z nepřesných rozehrávek se puk dostal na hůl Glabazni, ale ten nedokázal zamířit přesně do prázdné branky.

„Tam mi trochu puk sjel z hokejky, ale naštěstí to netrefil. Byla to taková krizovka,“ dodal brankář s úsměvem.

Ve třetí třetině pak pro něj přišel i menší trest za zdržování hry, když rozhodčí neodhadl situaci, nepřerušil hru a brankář musel skrýt kotouč pod tělem mimo povolený prostor.

„To byla moje chyba. Puk mi tam v té trošce sněhu sjel z hokejky a prostě nezbývalo nic jiného, než ho zalehnout.“ Početné skupince přerovských fandů pak nejvíce zatrnulo v 51. minutě, kdy po jednom ze střetů s domácím útočníkem zůstal brankář Krejčí ležet na ledě a po chvíli se z něj těžce zvedal.

„Bylo to po střele, kdy jsem šel do rozkleku. Snažil jsem se pak ještě udělat pohyb zpět a vrazil jsem si chránič kalhot do kyčle. Byla to ale jen taková chvilková bolest,“ dodal na závěr krátkého povídání v současné době první brankář týmu HC ZUBR Přerov.

Zápasy s Novým Jičínem a Technikou Brno si připomeňte zde:

Zubři prohráli v Novém Jičíně a jsou stále třetí

Zubři vydřeli vítězství nad Technikou

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

(an)